Poslední trénink v Singapuru ovládlo Ferrari, Vettel první

Ferrari ovládlo poslední trénink v Singapuru. Za rudými vozy se zařadili jezdci Red Bullu. Hamilton skončil až pátý a Rosberg šestý.

Red Bull a Ferrari vypadali v pátek v Marina Bay velmi silně a rudí býci začali dobře také v sobotu. Kvjat se na začátku tréninku ještě za denního světla dostal do čela pořadí. V boxech ale byla v té době ještě většina jezdců a to včetně obou mercedesů, kteří měli na kontě jen instalační kola.

Mercedesy se po vyjetí zařadily na druhé a třetí místo. Na první místo šel Sebastian Vettel s náskokem přes 0,9 s na Kvjata. Räikkönen se později zařadil na druhé místo, ale stěžoval si na chování vozu. Hamilton zase na chvíli zaparkoval v sedmé zatáčce.

Kvjat později zmenšil ztrátu na Vettela na půl sekundy. Räikkönen byl průběžně čtvrtý za red bully.

Poté už přišly na řadu kvalifikační simulace na superměkké směsi. Vettel šel na první místo před svého týmového kolegu. Mercedes najednou není favoritem na pole position. Jak to ale dopadne, na to si musíme počkat. Kvalifikace začíná v Singapuru v 15:00.

Další článek: Testoval formuli 1, teď kariéra Johnnyho Cecotta skončila

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.