Poslední testy v Barceloně: kdo a kdy bude jezdit

Ve čtvrtek začíná v Barceloně poslední a nejdůležitější fáze příprav na novou sezónu. Vozy nastoupí v konfiguracích, které budou mít velmi blízko k závodní specifikaci.
Poslední testy v Barceloně: kdo a kdy bude jezdit

Třetí a poslední předsezónní testy potrvají znovu čtyři dny, a to od 1. do 4. března, tedy netradičně od čtvrtka do neděle. Ovšem ani tentokrát neuvidíme kompletní startovní pole, protože Marussia nezvládla nárazové testy FIA, takže zůstává doma.

Nepříjemné otazníky ale visí také nad účastí dalších dvou týmů. Od stažení se z prvního barcelonského testu je až podezřele ticho u Lotusu. Tým zatím neoznámil své plány pro poslední testy, a pokud někde nejezdí potají dnes, zřejmě si nebude moci nahradit ani jeden den z těch, které ztratil minulý týden.

FIA totiž poslala týmům vysvětlení pravidel, ve kterém zdůraznila, že se žádné testy nesmí uskutečnit v týdnu, který předchází týdnu prvního závodu. To znamená, že od pondělí 5. března platí absolutní zákaz testování. Pokud si chtěl Lotus poslední testy prodloužit, jedinou možností tedy zřejmě bylo začít dřív.

Druhá stáj, u jejíž účasti v testech visí otazník, je HRT. Španělé říkají, že se maximálně snaží, aby nové auto stihli dokončit včas, ale jejich tým nikdy předsezónní přípravy nestihl podle plánu, takže až následující dny ukáží pravdu.

Barcelona 2 by v každém případě měla hodně napovědět o aktuálním rozložení sil na špičce startovního pole, i když týmy nerady odhalují celý svůj potenciál ještě před prvním závodním víkendem.

Aktualizace
Pár okamžiků po zveřejnění tohoto článku Lotus potvrdil účast v testech. Jak si jezdci rozdělí povinnosti, ale zatím neupřesnil.

Obsazení testů v Barceloně

Tým Čtvrtek 1. 3. Pátek 2. 3. Sobota 3. 3. Neděle 4. 3.
Red Bull Webber Vettel Webber Vettel
McLaren Button Hamilton Button Hamilton
Ferrari Massa Alonso Massa Alonso
Mercedes Rosberg Schumacher Rosberg Schumacher
Lotus ? ? ? ?
Force India Di Resta Hülkenberg Di Resta Hülkenberg
Sauber Pérez Kobajaši Pérez Kobajaši
Toro Rosso Vergne Vergne Ricciardo Ricciardo
Williams Maldonado Maldonado/Senna Senna Senna/Maldonado
Caterham ? ? ? ?
HRT ? ? ? ?


Další článek: FIA si prý pohrává s myšlenkou výraznějšího omezení rychlosti v boxech

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00