Poslední ovál sezony IndyCar. V Madisonu zvítězil Newgarden

Patnáctý závod sezony IndyCar nabídl ještě jednu oválovou bitvu před dvěma posledními grand prix roku. Po bitvě především s týmovými kolegy ze stáje Penske zvítězil na World Wide Technology Raceway Josef Newgarden.

Foto: Team Penske

Poslední ovál sezony IndyCar. V Madisonu zvítězil Newgarden | Foto: Team Penske

Týmu Penske se na oválu v Madisonu ve státě Illionois dařilo už v kvalifikaci. Will Power získal 67. pole position kariéry a tím vyrovnal absolutní rekord Maria Andrettiho.

V závodě pak australský pilot po dlouhou dobu kroužil na čele, až ve 158. kole se před něj se svým McLarenem protáhl Patricio O’Ward.

Poté se začal směrem kupředu tlačit i Josef Newgarden. Američan v dalším Penskeho monopostu se zapojil do boje o vedení a ve 165. kole předjel Mexičana O’Warda.

Newgarden však vyhráno rozhodně neměl. O slovo se totiž taky razantně přihlásil ještě třetí z Penskeho pilotů Scott McLaughlin. Novozélanďan předjel svého amerického stájového parťáka po jeho návratu z boxů na trať ve 209. kole.

Pak ovšem veškeré souboje na trati ustaly 43 kol před koncem závodu. Více než dvouhodinové přerušení bylo způsobeno deštěm.

Po následném restartu byl nejrychlejším pilotem na trati Josef Newgarden. Ten se definitivně dostal do čela před McLaughlina 36 kol před koncem a dokroužil si už pro páté vítězství v sezoně.

Sestřih závodu

Skvělý závěr předvedl jeden z letošních nováčků David Malukas. Pilota stáje Dale Coyne Racing předjel Patricia O’Warda i Scotta McLauglina a díky druhému místu oslavil první pódium kariéry v IndyCar.

McLaughlin skončil třetí před čtvrtým O’Wardem a pátým Takumou Satem.

Po šestém místě v sobotním závodě je v čele šampionátu Will Power o 3 body před Josefem Newgardenem. Do konce sezony zbývají dva závody. V Portlandu se pojede 4. září, na trati Laguna Seca poté 11. září.

Další článek: „Návrat“ Hondy a možná až 7 výrobců. Nové pohonné jednotky mohou pozměnit startovní rošt

Témata článku: