Poslední mohykán padl. Přenos z Monaka si zajistí formule 1 sama

Televizní přenos z Velké ceny Monaka bude zajišťovat přímo formule 1, jako tomu je u všech ostatních velkých cen.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Poslední mohykán padl. Přenos z Monaka si zajistí formule 1 sama | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Grand prix formule 1 je také poměrně velká televizní logistická operace. Musíte mít kamery po celém okruhu, který má 4 až 7 kilometrů. Kromě toho musí režisér nabídnout divákovi to nejdůležitější a nezmeškat žádný důležitý okamžik.

Něco podobného se nepovedlo před dvěma lety v Monaku, kde místo vrcholícího souboje mezi Vettelem a Gaslym odvysílala televize opakovaný záběr nepříliš důležitého výletu mimo trať Lance Strolla u bazénu. Zejména z předělu se stalo slavné virální meme.

Televizní vysílání a F1

Ještě v 90. letech se o televizní vysílání staraly místní televize – ITV, RTL, Rai apod. Kvalita přenosu se tak mohla víkend od víkendu lišit a televizní personál samozřejmě neměl tolik zkušeností.

Od roku 2000 postupně přenosy přebírala vlastní produkce F1. Předposlední velkou cenou, u které televizní přenos zajišťovali místní, byla Velká cena Japonska v roce 2011.

Posledním mohykánem pak bylo Monako, kde se o přenos starala Tele Monte Carlo. Od letošního roku ale už bude také v Monaku vysílaní zajišťovat F1. 

Je to mimochodem jedna ze dvou „tradic“, která byla v Monaku zrušena. Ta předešlá je ale pro fanoušky viditelnější – letos podruhé se první dva tréninky pojedou opět v pátek a ne ve čtvrtek, jak bylo v Monaku běžné.

Další článek: Podle Browna by měl rozpočtový strop obsahovat výjimky pro podporu udržitelných projektů

Témata článku: