Poslední letošní testy Pirelli zkomplikovala písečná bouře

Pirelli zavítal na okruh Šakir do Bahrajnu k posledním letošním testům nového obutí, které hodlá dodávat týmům formule 1 v příštím roce. Testy si kvůli počasí prodloužil.
Poslední letošní testy Pirelli zkomplikovala písečná bouře

Okruh Šakir zahalila písečná bouře, takže Italové museli přerušit jízdy. Aby mohli dokončit svůj plánovaný program, zůstali v Bahrajnu celkem pět dní. "Ukazuje se, že kdekoliv na světě může zasáhnout proměnlivé počasí, ať už je to v jakékoliv formě," konstatoval sportovní šéf Pirelli Paul Hembery. "Ale formule 1 je o očekávání neočekávatelného a my jsme dokázali rychle zareagovat na tyto měnící se podmínky prodloužením našeho testu."

Za pět dní najely pneumatiky Pirelli další 3000 kilometrů, postarali se o to postupně Romain Grosjean a Pedro de la Rosa s vozem Toyota TF109. Ke slovu se dostaly všechny čtyři suché směsi, které utvoří kompletní nabídku suchého obutí v roce 2011.

"Nasadili jsme dva jezdce, abychom mohli porovnat dvě různé zpětné vazby," vysvětloval Hembery. "Na konci testu oba říkali stejné pozitivní věci, což podtrhává pokrok, kterého jsme dosáhli. Ještě nás čeká práce, ale do roku 2011 můžeme vstoupit se sebedůvěrou."

Na trať se k dalším testům vrátí Pirelli už 9. ledna v Bahrajnu, pokračovat bude pak 15. ledna v Abú Zabí. Testy týmů začnou 1. února ve Valencii.

Diskuze (6) Další článek: Hispania je v pokročilé fázi jednání s důležitou španělskou firmou, tvrdí majitel týmu
19:59 | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
26. května | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
26. května | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod Ricciardo