Poslední Kubicova operace byla úspěšná

Robert Kubica podstoupil v neděli operaci lokte, která měla obnovit jeho pohyblivost. Byla úspěšná a polského jezdce čeká poslední fáze rehabilitace.
Poslední Kubicova operace byla úspěšná

Kubica se zranil v únoru v rallye a od té doby podstoupil sedm různých operací. Osmou lékaři provedli v neděli. "Naštěstí můžu potvrdit, že byla zcela úspěšná, takže loketní kloub byl obnoven a jeho funkčnost je teď v pořádku," uvedl Kubicův manažer Daniele Morelli pro RAI.

"Určitě to byla poslední operace, takže se dá říct, že zítra (v pondělí) začne konečná fáze při obnově plné pohyblivosti ruky, Robert bude moci začít specifická cvičení pro obnovení funkčnosti."

Lékaři již před operací odhadli, že by se Kubica mohl už v září vrátit do simulátoru, aby zjistil, jak se bude cítit v závodním voze. Polský jezdec se chce pochopitelně stoprocentně zotavit a vrátit do formule 1. Jestli a kdy to bude možné, se podle Morelliho ukáže brzy.

"Za měsíc, nejpozději za měsíc a půl budeme vědět, kdy se Robert dokáže vrátit na trať," dodal.

Diskuze (29) Další článek: Ferrari znovu doplatilo na problémy se zahříváním pneumatik
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00