Poslední kolo mohlo být ještě lepší, říká Leclerc po zisku druhé monacké pole position

Charles Leclerc získal svou druhou pole position v řadě na domácí Velkou cenu Monaka formule 1. Pilot Ferrari mohl svůj výkon ještě zlepšit, v dokončení dobře rozjetého pokusu mu ale zabránily červené vlajky kvůli nehodě Sergia Péreze a Carlose Sainze.
Poslední kolo mohlo být ještě lepší, říká Leclerc po zisku druhé monacké pole position

Monačan získal pole position pro závod na městské trati také vloni. Letos si nejlepší pozici pro start závodu zajistil časem 1:11.376.

V samotném závěru nezvládl zatáčku Portier před tunelem Pérez, který se roztočil a jeho vozu se už nezvládl vyhnout Leclercův týmový kolega z Ferrari Sainz. Kvalifikace tak byla předčasně ukončena.

A ačkoliv nehoda se stala až za Leclercem, který v té době už byl ve druhé polovině trati, kvůli červeným vlajkám musel i on zpomalit.

„Potýkal jsem se trochu s přetáčivostí. Měl jsem trochu problém dostat pneumatiky do správného teplotního okna, protože ve třetím sektoru byl velký provoz,“ řekl Leclerc.

„Na konci mi zadní část vozu trochu vlála, ale i tak jsem se zlepšoval. Myslím, že to bylo o čtyři desetiny rychlejší, než jsem zastavil, takže to bylo dobré kolo. Vůz byl skvělý a je výborné mít Carlose v první řadě,“ připomenul Monačan úspěch Ferrari.

Vloni Leclerc z pole position nakonec nestartoval. Na konci kvalifikace tehdy boural v sekci u bazénu, mechanici museli jeho vůz opravit a těsně před startem se na jeho voze objevil technický problém, který jej nepustil do závodu.

„Jsem velmi šťastný. Zatím měl víkend velmi hladký průběh. Věděl jsem, že auto má rychlost, jen jsem musel odvést svou práci a všechno šlo skvěle. Poslední kolo před červenou vlajkou bylo opravdu, opravdu dobré, ale nic to nezměnilo.“

Další článek: Leclerc získal v Monaku pole position, Pérez boural a zablokoval vjezd do tunelu