Poskakování je hlavním problémem i letošního vozu W15, přiznal Russell | Foto: Getty Images / Clive Mason

Foto: Getty Images / Clive Mason

Poskakování je hlavním problémem i letošního vozu W15, přiznal Russell

Mercedes se v posledních dvou sezonách trápil s poskakováním monopostu ve vysokých rychlostech. Podle George Russella má tyto potíže i letošní vůz německého týmu.

Od chvíle, kdy začala v roce 2022 platit aktuální technická pravidla, která znamenala i návrat tzv. přísavného efektu, čelí týmy výzvě v podobě tzv. porpoisingu.

Jde o jev, kdy vůz F1 začne ve vysokých rychlostech poskakovat a tím pádem se stává nestabilním. S porpoisingem se trápily víceméně všechny týmy, a to včetně Mercedesu, jehož jezdci patřili k těm, kteří si na poskakování monopostu stěžovali nejčastěji.

I když téma týkající se porpoisingu z F1 postupně mizí, George Russell před začátkem nové sezony přiznal, že se tohoto neduhu Mercedes úplně nezbavil ani u aktuálního monopostu, a to přesto, že je aktuální model W15 jinak velkým krokem vpřed.

„Jediná oblast, na které musíme dál pracovat, je pravděpodobně poskakování monopostů. Zaznamenali jsme ho už během testů v minulém týdnu,“  uvedl Russell, kterého cituje Autosport.

„Jsme při práci s vozem opravdu agresivní. Každopádně letos máme co do činění s úplně jiným autem,“ prohlásil 26letý Brit s tím, že se Mercedes snaží posouvat hranice vozu až na samou hranu.

„Od toho je testování. Rád bych věřil, že během závodního víkendu bude vůz méně poskakovat,“ dodal Russell s tím, že je letošní vůz německé stáje oproti svému předchůdci mnohem příjemnější na řízení.

Doporučujeme

Články odjinud