Posazení Albona do vozu Sargeanta? Podle Marka správné rozhodnutí | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Posazení Albona do vozu Sargeanta? Podle Marka správné rozhodnutí

Konzultant Red Bullu Helmut Marko podpořil rozhodnutí Williamsu, který v Austrálii přenechal Albonovi vůz jeho kolegy poté, co si ten svůj poškodil.

Do letošní GP Austrálie odstartovalo pouze 19 vozů poté, co Alexander Albon havaroval se svým williamsem v prvním tréninku natolik, že byl jeho vůz neopravitelný. Britský tým se tak ocitl v nepříjemné situaci, protože neměl k dispozici náhradní šasi.

Williams následně rozhodl o tom, že Albona posadí do vozu jeho kolegy Logana Sargeanta, který tak bez vlastní viny přišel o účast v GP Austrálie.

Šéf týmu James Vowles to vysvětlil tak, že má Albon větší šanci získat body než Američan, který vloni získal jediný bod (tedy o 26 méně než jeho kolega).

Podle řady fanoušků šlo o necitlivé rozhodnutí, což bylo umocněno tím, že Albon nakonec ani nebodoval (dojel 11.).

Poradce Red Bullu pro motorsport Helmut Marko, který je znám tím, že s jezdci často jedná tvrdě, však postup Williamsu chápe.

„Pro posledních pět týmů je neuvěřitelně těžké umístit se na bodovaných pozicích,“ uvedl Marko pro Speedweek.

„Proto rozhodnutí Williamsu, dát Albonovi po jeho havárii Sargeantův vůz, chápu. Albon je mnohem silnějším jezdcem a bod do šampionátu může mít hodnotu až 10 milionů dolarů (v odměnách pro tým za umístění v šampionátu, pozn. red.). V tomto ohledu to byla logická věc,“ dodal Rakušan.

Doporučujeme

Články odjinud