Porsche vládne formuli E! V Rijádu vyhrál Wehrlein před Dennisem | Foto: twitter.com/PorscheFormulaE

Porsche vládne formuli E! V Rijádu vyhrál Wehrlein před Dennisem

Dennisem Automobilka Porsche zatím dominuje letošní sezoně elektrické formule E. Vozy s německou pohonnou jednotkou pod kapotou získaly vítězný double i ve druhém závodě roku, v Rijádu v pátek vyhrál Pascal Wehrlein před Jakem Dennisem.

Německý bývalý pilot formule 1 a historicky nejmladší šampion DTM Pascal Wehrlein stál po kvalifikaci na startovním roštu se svým Porsche až na desátém místě, v závodním režimu však vykazoval skvělou rychlost.

Tovární jezdec německé automobilky se nejprve bez úhony propletl skrumáží v první zatáčce po startu, na kterou poškozením vozů a nutným zajetím do boxů doplatili Antonio Felix da Costa s druhým Porsche a Oliver Rowland v kokpitu Mahindry.

Po krátkém pobytu safety caru na trati mohl Wehrlein naplno spustit svoji stíhající jízdu. Němec se postupně probojoval až na samé čelo závodu, kde v 25. kole z 39 celkových poprvé zkusil zaútočit na vedoucího Sama Birda v Jaguaru. Napoprvé neúspěšně.

Wehrlein si však trpělivě počkal na svoji šanci a vyplatilo se. První místo dokázal uzmout ve třicátém kole a začal si budovat náskok. Pod šachovnicovou vlajkou nakonec projel jako první s půlsekundovým náskokem na nejbližšího soupeře a o jednu příčku tak vylepšil své umístění z prvního závodu v Mexico City.

Fantastický závod předvedl v pátek v saúdskoarabské metropoli též vítěz z Mexika Jake Dennis. I on si s využitím pohonné jednotky Porsche v útrobách svého vozu Andretti podával jednoho soupeře za druhým. Ve dvaatřicátém kole předjel vítěze kvalifikace Sébastiena Buemiho ve voze Envision, o dvě kola později pak překonal i Birdův Jaguar.

Dennis tak vybojoval druhé místo za Wehrleinem, před kterým shodou okolností triumfoval v první EPrix sezony na mexické půdě. V Mexico City však Dennis zároveň získal bod za nejrychlejší kolo závodu, proto je nyní se 44 body lídrem šampionátu. Druhý Wehrlein má bodů 43.

Sam Bird dojel v pátek třetí před čtvrtým Buemim, který do svého stého závodu ve formuli E odstartoval z patnácté pole position kariéry. Švýcar v počtu vítězných kvalifikací vyrovnal rekord Jeana-Erica Vergneho, díky čemuž stál poprvé od newyorské EPrix 2019 na prvním místě startovního roštu.

Druhá EPrix je v Rijádu na programu zítra, od 17:50 ji živě nabídne Eurosport 1.