Porsche si nevybralo formuli 1, protože má daleko k silničním vozům

Automobilka Porsche se chtěla vrátit do vrcholových pater motorsportu a zvažovala i návrat do formule 1, ale nakonec ho zamítla.
Porsche si nevybralo formuli 1, protože má daleko k silničním vozům

Porsche bude příští rok závodit ve vytrvalostních závodech včetně čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans. Rozhodlo o tom teprve nedávno, přičemž na stole byla i formule 1.

"Jsme sportovní společnost. Porsche vždy žilo pro transfer technologií ze závodních do silničních vozů," vysvětloval šéf vývoje automobilky Wolfgang Hatz Autocaru.

"Z tohoto důvodu bylo před dvěma nebo třemi roky zřejmé, že se musíme vrátit na vrcholovou úroveň motorsportu, a bylo to rozhodování mezi vrcholovými sportovními vozy a formulí 1."

"Ale konečné rozhodnutí bylo logické. Formule 1 byla alternativou, ale relevance k silnici tu není. Také je tu hodně publicity kolem politiky a pneumatik, ale ne moc kolem motorů a šasi. Také aerodynamika je neuvěřitelná, ale tak extrémní, že nemůže nijak pomoci ve vývoji silničních vozů."

Porsche původně zvažovalo, že by se do formule 1 vrátilo s šestiválci jako dodavatel motorů s možností v budoucnu založit vlastní tým.

Další článek: První žena na pódiu: Nevěděla jsem, co mám dělat