Porsche představilo monopost pro debutovou sezónu ve formuli E

V sídle Porsche Digital GmbH v německém Ludwigsburgu byl včera za přítomnosti jezdců Andreho Lotterera a Neela Janiho odhalen monopost 99X Electric, se kterým německá automobilka vstoupí do šampionátu formule E.

Ve formuli E používají v současnosti všechny týmy jednotné šasi Spark SRT05e a jednotlivé vozy se tak liší především v oblasti pohonných jednotek, nikoliv v oblasti designu. Porsche svůj nový monopost pokrylo svojí tradiční kombinací bílé, černé a červené, která na voze také zastupuje sponzora Vodafone.

Podobné barvy Porsche v současnosti volí rovněž u vozů 911 RSR ve FIA WEC a také v zámořském šampionátu IMSA WSC. Do roku 2017 v těchto barvách závodily také hybridní prototypy 919 Hybrid ve třídě LMP 1 světového vytrvalostního šampionátu.

„Nejvyšší číslo devět zde bylo použito dvakrát, aby bylo zdůrazněno, jak moc je projekt formule E pro Porsche důležitý. Písmeno X zde poté symbolizuje pohled do budoucnosti a také závodní prototypy,“ odhaluje původ označení 99X oficiální vyjádření ze strany Porsche.

V debutové sezóně Porsche ve formuli E se budou o chod týmu start čtyři hlavní manažeři.

K týmu pro formuli E se připojil šéf továrních programů Pascal Zurlinden, který stojí na příklad za veleúspěšnou světovou kampaní s vozy 911 RSR ve třídách LMGTE – PRO (WEC) a GTLM (IMSA). Zurlindem bude spolupracovat s novým technickým šéfem Maltem Hunekem a ředitelem pro záležitosti formule E Amielem Lindesayem, bývalým manažerem týmu Porsche pro třídu LMP 1. Posledním ze čtveřice je Carlo Wiggers, šéfmanažer Porsche motorsport.

„Dnešek je významný den. Premiéra Porsche 99X Electric je významný krok k působení továrního týmu Porsche ve formuli E,“ pronesl na včerejším odhalení Fritz Enzinger, viceprezident Porsche motorsport a skupiny pro motorsport při koncernu Volkswagen AG.

„Jsem velmi pyšný na celý tým, který je velmi zapálený pro projekt ve formuli E. Nyní se těším, až uvidím Porsche 99X Electric na závodní trati,“ dodal Enzinger.

V debutové sezóně Porsche ve formuli E budou německé monoposty pilotovat Andre Lotterer a Neel Jani. Oba piloti byli v minulosti součástí projektu Porsche ve třídě LMP 1 a oba mají rovněž předešlé zkušenosti z formule E. Lotterer v elektrické sérii naposledy působil v sezóně 2018/2019 u týmu DS Techeetah po boku Jeana-Érica Vergneho.

Foto: Porsche

Další článek: Haas řeší jezdeckou sestavu i Rich Energy

Témata článku: , ,

Aktuality

18:27 | Letošní vůz McLarenu ponese název MCL60.. připomene 60. výročí značky. 
7. února | Turečtí fanoušci formule 1 během streamu na Twitteru vybrali 100 tisíc lir (120 tisíc korun) na podporu oblastí zasažených zemětřesením. Mercedes (automobilka) posílá milion euro. 
7. února | Mercedes a Aston Martin testují v Jerezu pro Pirelli. Video... 
7. února | Ferrari představí svůj vůz za týden. Jmenovat se bude Ferrari SF-23. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února