Porsche jednoznačně vylučuje vstup do formule 1

V poslední době se hodně spekuluje o možném vstupu Volkswagenu do formule 1. Německý koncern by nemusel vstupovat do královny motorsportu přímo, ale prostřednictvím některé ze svých značek. Porsche to ale nebude.
Porsche jednoznačně vylučuje vstup do formule 1

Pro Porsche jsou nyní prioritou vytrvalostní závody, do kterých se (v kategorii LMP1) vrátilo v loňském roce. Do série WEC patří také závod 24 hodin Le Mans. Barvy Porsche pak hájí mimo jiné Mark Webber a v Le Mans za ně letos pojede rovněž jezdec Force Indie Nico Hülkenberg.

Foto: Hülkenberg si vyzkoušel vůz Porsche pro závod v Le Mans

Foto: Hülkenberg si vyzkoušel vůz Porsche pro závod v Le Mans

„Formule 1 nás nezajímala a zajímat nebude,“ řekl pro Auto Motor und Sport šéfdesigner Porsche Wolfgang Hatz. „Le Mans (WEC) se naproti tomu stává stále atraktivnějším prostředím, přichází více soupeřů a naučíme se tam více věcí, které můžeme použít u sériových vozů.“

Letošní sezóna WEC má 8 závodů. Ještě před Le Mans čekají týmy Silverstone (12. dubna) a Spa (2. května). Kromě Audi, Toyoty a Porsche vstoupí letos do série také Nissan. 

Spekulace okolo vstupu Audi do F1 nekončí. Koupí Toro Rosso?

Spekulace okolo vstupu Audi do F1 nekončí. Koupí Toro Rosso?

Další článek: Video: Co se děje v garáži během závodního víkendu?

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.