Porsche jednoznačně vylučuje vstup do formule 1

V poslední době se hodně spekuluje o možném vstupu Volkswagenu do formule 1. Německý koncern by nemusel vstupovat do královny motorsportu přímo, ale prostřednictvím některé ze svých značek. Porsche to ale nebude.
Porsche jednoznačně vylučuje vstup do formule 1

Pro Porsche jsou nyní prioritou vytrvalostní závody, do kterých se (v kategorii LMP1) vrátilo v loňském roce. Do série WEC patří také závod 24 hodin Le Mans. Barvy Porsche pak hájí mimo jiné Mark Webber a v Le Mans za ně letos pojede rovněž jezdec Force Indie Nico Hülkenberg.

Foto: Hülkenberg si vyzkoušel vůz Porsche pro závod v Le Mans

Foto: Hülkenberg si vyzkoušel vůz Porsche pro závod v Le Mans

„Formule 1 nás nezajímala a zajímat nebude,“ řekl pro Auto Motor und Sport šéfdesigner Porsche Wolfgang Hatz. „Le Mans (WEC) se naproti tomu stává stále atraktivnějším prostředím, přichází více soupeřů a naučíme se tam více věcí, které můžeme použít u sériových vozů.“

Letošní sezóna WEC má 8 závodů. Ještě před Le Mans čekají týmy Silverstone (12. dubna) a Spa (2. května). Kromě Audi, Toyoty a Porsche vstoupí letos do série také Nissan. 

Spekulace okolo vstupu Audi do F1 nekončí. Koupí Toro Rosso?

Spekulace okolo vstupu Audi do F1 nekončí. Koupí Toro Rosso?

Další článek: Video: Co se děje v garáži během závodního víkendu?

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10