Porazit Ferrari bude velmi těžké, tuší Verstappen

Italský tým se v Belgii objevil ve velké formě a ve volných trénincích jasně dominoval. Podle Verstappena je proto favoritem.
Porazit Ferrari bude velmi těžké, tuší Verstappen

Max Verstappen (3./6.)

Ferrari si v obou trénincích vyjelo pomyslný double. Pilot Red Bullu Max Verstappen i kvůli menším potížím s motorem ztratil ve druhém tréninku sekundu.

„Odpoledne byl vůz popravdě velmi dobrý, jen nám trochu scházel výkon. Ale to by se mělo pro zítřek opravit. Ferrari je nicméně každopádně ohromně rychlé. Bude strašně těžké je porazit. Doufáme alespoň, že budeme blízko Mercedesu.

Tato trať Ferrari zkrátka sedí. Budou tu hodně silní. Hodně jim pomáhá rychlost na rovince, ale to není překvapení,“ přiznal Verstappen.

Alexander Albon (4./10.)

Albon si své začátky v A týmu Red Bullu užívá.

„Stále se rozkoukávám a poznávám auto. Je to něco úplně jiného než v Toro Rosso. Snažil jsem se porozumět fungování týmu i vozu. Navyknete si na určitý vůz a styl v Toro Rosso a když pak usednete do jiného, máte v hlavě zafixováno chování toho starého. Musíte si trochu přenastavit mozek a začít od začátku,“ řekl Albon.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Váš názor Další článek: Show na prvním místě: Formule 1 zvažuje zavedení čtyř kvalifikačních závodů
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00