Porazit Ferrari bude velmi těžké, tuší Verstappen

Italský tým se v Belgii objevil ve velké formě a ve volných trénincích jasně dominoval. Podle Verstappena je proto favoritem.
Porazit Ferrari bude velmi těžké, tuší Verstappen

Max Verstappen (3./6.)

Ferrari si v obou trénincích vyjelo pomyslný double. Pilot Red Bullu Max Verstappen i kvůli menším potížím s motorem ztratil ve druhém tréninku sekundu.

„Odpoledne byl vůz popravdě velmi dobrý, jen nám trochu scházel výkon. Ale to by se mělo pro zítřek opravit. Ferrari je nicméně každopádně ohromně rychlé. Bude strašně těžké je porazit. Doufáme alespoň, že budeme blízko Mercedesu.

Tato trať Ferrari zkrátka sedí. Budou tu hodně silní. Hodně jim pomáhá rychlost na rovince, ale to není překvapení,“ přiznal Verstappen.

Alexander Albon (4./10.)

Albon si své začátky v A týmu Red Bullu užívá.

„Stále se rozkoukávám a poznávám auto. Je to něco úplně jiného než v Toro Rosso. Snažil jsem se porozumět fungování týmu i vozu. Navyknete si na určitý vůz a styl v Toro Rosso a když pak usednete do jiného, máte v hlavě zafixováno chování toho starého. Musíte si trochu přenastavit mozek a začít od začátku,“ řekl Albon.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Show na prvním místě: Formule 1 zvažuje zavedení čtyř kvalifikačních závodů

13:43 | Český esports závodník Martin Štefanko, který byl členem Haasu v F1 eSports, oznámil ukončení kariéry.
5. prosince | Britský premiér Boris Johnson v rámci předvolební kampaně navštívil továrnu Red Bullu. Vyzkoušel si výměnu pneumatik. Jak dlouho mu to trvalo, neuvedl. Red Bull to letos zvládl za 1,82 s. odkaz
4. prosince | S Toro Rosso jezdil v testech Sean Gelael. Jeho týmovým kolegou ve F2 bude nově Dan Ticktum, kterého se Red Bull před časem zbavil.
4. prosince | Roy Nissany dnes pokračuje v testování s Williamsem. Včera řekl, že mu trvalo 4 kola, než si na vůz zvykl.