Pořadatelům GP Rakouska komplikuje situaci daň ze zábavy

GP Rakouska se letos vrátila do kalendáře formule 1 a je velmi těžké nalézt nějaká negativa. Pořadatelé se své role zhostili na výbornou, účast fanoušků byla obrovská (225 000 diváků). Problémem ale mohou být místní úřady.
Pořadatelům GP Rakouska komplikuje situaci daň ze zábavy

V Rakousku byl mnohokrát spor mezi vlastníkem okruhu a místními, kteří si stěžovali na hluk. To se nakonec podařilo vyřešit, ale vrásky na čele teď Red Bull Ringu dělají místní zákonodárci.

Vypadá to, že Dietrich Mateschitz bude muset sáhnout ještě hlouběji do kapsy. V Rakousku totiž existuje něco, co by se dalo nazvat daní ze zábavy. V němčině je to samozřejmě mnohem lépe znějící termín Lustbarkeitsabgabe. Tuto daň musí zaplatit pořadatel jakékoliv zábavné akce do rozpočtu města, ve kterém se akce uskuteční. V případě Red Bull Ringu do kasičky Spielbergu. Místní si totiž vzpomněli, že formule 1 je také zábava. 

Fotogalerie: Velká cena Rakouska aneb krásky v krojích a double Mercedesu  

Fotogalerie: Velká cena Rakouska aneb krásky v krojích a double Mercedesu  

V případě okruhu mluvíme o několika milionech euro ze vstupného. Na druhou stranu, město může poplatek odpustit, často za úplatek. Ne doslovně, ale třeba daň ze slalomu byl odpuštěn za to, že Rakouská lyžařská federace investovala 1,5 milionů euro v místní oblasti. Podobná dohoda by mohla být i s Red Bull Ringem. 

Diskuze (2) Další článek: Pirelli představilo alokaci pneumatik pro další závody
13. července | Renault chystá pro Německo vylepšené přední křídlo.
11. července | Red Bull, Haas a Williams odjeli během druhého dne testů pro Pirelli v Silverstonu 257 kol.
11. července | Pro Pirelli dnes v Silverstonu testují stejně jako včera Grosjean, Kubica a Buemiho vystřídal Verstappen.
10. července | Toro Rosso stále vyšetřuje selhání zavěšení na voze B. Hartleyho v posledním tréninku.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10