Pořadatelé závodů založili vlastní asociaci, chtějí být více slyšet

Po vzoru týmů se Grand Prix okruhy sdružily v Asociaci promotérů formule 1. Chtějí mít lepší vyjednávací pozici v diskuzích o budoucnosti sportu.
Pořadatelé závodů založili vlastní asociaci, chtějí být více slyšet

Formula One Promoters Asociation - tak zní název sdružení pořadatelů závodů. Vychází z něho zkratka FOPA, což je poněkud nešťastné, protože stejnou používá Asociace fotografů formule 1 (Formula One Photographers Association).

"Dlouhodobě nám chyběl koordinovaný hlas a Asociace promotérů formule 1 nám dává příležitost ho mít," vysvětloval šéf Silverstonu Neil England pro Independent. "Je tu několik záležitostí, ve kterých máme společné zájmy, a bude důležité, abychom v nich byli slyšet."

Předsedou Asociace promotérů byl zvolen šéf australské Grand Prix Ron Walker. Členy FOPA, která byla založena letos v květnu, jsou údajně promotéři ze všech okruhů, na kterých se jezdí závody formule 1. Vzhledem k historickým faktům a kontextu jejího vzniku se dá očekávat, že asociace bude spíše na straně Bernieho Ecclestona.

Další článek: Projekt GP Francie zatím stojí, nová vláda bude možná preferovat jiný okruh

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.