Pořadatel GP Indie nabídl, že za týmy zaplatí indické vládě daně

Spor o daně, které požaduje indická vláda od týmů a jezdců, se snaží vyřešit pořadatel závodu. Je ochoten zaplatit. AKTUALIZOVÁNO
Pořadatel GP Indie nabídl, že za týmy zaplatí indické vládě daně

Týmy řeší s ohledem na Grand Prix Indie problém, protože Indové od nich požadují zaplatit daň. Zatímco během víkendu italské Grand Prix se hovořilo o tom, že se má jednat o daň z příjmů, nyní vyšlo najevo, že se ve skutečnosti jedná o dovozní daň a clo.

Týmy s sebou vozí na závody velké množství materiálu, a jelikož indická vláda neuznává formuli 1 jako sport, nehodlá jim udělit výjimku a chce po nich za tento importovaný materiál zaplatit clo a daně.

Tyto poplatky jsou relativně běžné a mají sloužit jako pojistka pro případ, že dovezený materiál stát nakonec neopustí, jak cizinec, který ho navštěvuje, slíbil. Když materiál Indii znovu opustí, vrátí úřady 98 procent dříve inkasovaných peněz, takže by z toho týmy vyšly s negativní bilancí.

Společnost Jaypee Sports International (JPSI) teď týmům nabídla, že pohledávky indické vlády, které vzniknou za týmy, uhradí sama. JPSI je hlavním pořadatelem indického závodu. Společnost dodala, že toto řešení má plnou podporu indické vlády.

Diskuze (17) Další článek: Přečtěte si nový F1Mag o strastech cesty do formule 1
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00