Poprvé po dvou letech jede McLaren do Brazílie bez ambicí na titul

Cílem je pokračovat v dobrých výsledcích z druhé poloviny sezóny.

Lewis Hamilton se vrací na místo činu do Interlagosu, kde loni získal v dramatickém finále svůj mistrovský titul. O prvenství v šampionátu bojoval na tomto okruhu i v roce 2007, takže letos poprvé pojede brazilskou Grand Prix bez mistrovských ambicí.

"Poprvé pojedu do Brazílie, aniž bych bojoval o titul, takže se těším, že si trochu více prohlédnu město, budu relaxovat a užiju si jízdu na jednom z nejlepších okruhů na světě," řekl Hamilton.

McLaren bojuje s Ferrari o třetí místo v šampionátu konstruktérů, takže mu nemůže být jedno, jak závod dopadne.

"Letos se v Sao Paulu soustředíme pouze na dosažení co nejlepšího výsledku, což nám umožní přistoupit k závodnímu víkendu bez dalších úvah. Na tu výzvu se těšíme," uvedl šéf týmu Martin Whitmarsh.

Norbert Haug se zaměřil na výčet úspěchů, kterých McLaren dosáhl v druhé polovině sezóny. "V posledních šesti závodech druhé poloviny sezóny porazil Lewis třikrát každého kandidáta na titul - Jensona Buttona, Rubense Barrichella a našeho německého přítele Sebastiana Vettela," řekl.

"Každý z těchto tří kandidátů získal méně bodů než Lewis, jenž jich získal 34, zatímco Rubens 27, Sebastian 22 a Jenson, který vede tabulku, jich získal 17, polovinu ve srovnání s Lewisem."

Po delší době se v Brazílii nejede poslední závod sezóny, přesto se může v Sao Paulu znovu rozhodovat o titulech. S největší pravděpodobností se uzavře šampionát týmů, o jezdcích podle Hauga rozhodnuto není.

"Šampionát je otevřený a napínavý. Ze svých vlastních zkušeností vím, o čem mluvím, když říkám, že s šestnáctibodovou ztrátou Sebastiana na Jensona není nic rozhodnuto. Co se týče šampionátu konstruktérů, Brawn to už měl zvládnout, chybí mu jen půl bodu."
Další článek: Pokrok týmu USF1 zapůsobil na FIA

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna