Pondělník webu F1sport: Vlastník F1 usiluje o zakoupení seriálu MotoGP, zatímco Aston Martin se snaží získat Neweyho | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Pondělník webu F1sport: Vlastník F1 usiluje o zakoupení seriálu MotoGP, zatímco Aston Martin se snaží získat Neweyho

Minulý týden se sice žádná velká cena F1 nekonala, ale i tak proběhla éterem řada zajímavých zpráv. Například ta, že Liberty Media finalizuje nákup seriálu MotoGP.

Pondělí

Tým RB prostřednictvím poradce Red Bullu pro motorsport Marka potvrdil, že v japonské Suzuce v prvním tréninku Ricciarda nahradí domácí mladík Iwasa. Italský tým si tím odbude povinnost nasadit do dvou tréninků sezony nezkušeného jezdce.

Úterý

Čtyřnásobný šampion F1 Sebastian Vettel si sice užívá zaslouženého sportovního důchodu, ale je možné, že se z něj opět vrátí do závodní akce. V úterý si totiž vyzkoušel hypercar Porsche 963, se kterým v Aragónu najel téměř 120 kol. Test pro Němce dopadl dobře a je možné, že se letos objeví v závodě 24 hodin Le Mans.

Středa

Ve středu Honda informovala o tom, že se v Británii chystá otevřít svoji novou základnu, ve které se bude od sezony 2026 starat o pohonné jednotky pro tým Aston Martin.

Čtvrtek

Deník Financial Times uvedl, že se vlastník F1, tedy společnost Liberty Media, chystá koupit motocyklový šampionát MotoGP. Proces nákupu by měl být již ve finální fázi. 

Pátek

Přesune se legendární konstruktér Adrian Newey z Red Bullu k Astonu Martin? Vyloučit to úplně nejde, jelikož v pátek Autosport přinesl informaci, že britský inženýr dostal od Astonu Martin velkorysou nabídku na přestup.

Sobota

Max Verstappen přišel o svého dlouholetého šéfmechanika. Lee Stevenson v Red Bullu pracoval od roku 2006. Od dubna by měl pracovat pro jiný tým. Mělo by se jednat o Kick Sauber, který se v roce 2026 stane továrním týmem Audi.

Neděle

Šéf McLarenu Andrea Stella promluvil o výkonnostním progresu Oscara Piastriho. Australan podle Itala ušel velký kus cesty.

Doporučujeme

Články odjinud