Pondělník webu F1sport: Velká cena Španělska a budoucnost jezdců bez smlouvy na sezonu 2025 | Foto: Getty Images / Clive Rose

Foto: Getty Images / Clive Rose

Pondělník webu F1sport: Velká cena Španělska a budoucnost jezdců bez smlouvy na sezonu 2025

Hlavní událostí ve světě F1 byla v uplynulém týdnu Velká cena Španělska. Řada jezdců navíc stále ještě nemá smlouvu pro sezonu 2025, takže spekulací ohledně jejich budoucnosti přibývá.

Pondělí

Do příštích předsezonních testů sice zbývá ještě osm měsíců, přesto se již nyní řeší, kde se uskuteční. Rozhodnout by se opět mělo mezi Bahrajnem a Španělskem.

Úterý

Apple a F1 oznámily, že film z prostředí královny motorsportu, ve kterém bude hrát hlavní roli Brad Pitt, půjde do kin příští rok v červnu.

Středa

Carlos Sainz se před Velkou cenou Španělska nechal slyšet, že o jeho služby pro příští sezonu stojí všechny týmy, které zatím nemají vyřešenou jezdeckou sestavu.

Čtvrtek

Vše nasvědčuje tomu, že Oliver Bearman bude v roce 2025 závodit pro tým Haas. Mladý Brit nicméně popírá, že by už měl s americkým týmem podepsanou smlouvu.

Pátek

Stáj Alpine před začátkem volných tréninků v Barceloně potvrdila, že se jejím poradcem stal Flavio Briatore. Italský podnikatel se tak po 15 letech vrátil do oficiální role některého z týmů v F1.

Sobota

Španělsko v sobotu nabídlo napínavou bitvu o pole position. Nakonec se z ní radoval Lando Norris, který o 2 setiny pokořil Maxe Verstappena.

Neděle

Vítězem letošní Velké ceny Španělska se stal Max Vertappen, který vytěžil z dobrého úvodu závodu.

Doporučujeme

Články odjinud