Pondělník webu F1sport: První velká cena sezony a (ne)končící Hornerova kauza | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Pondělník webu F1sport: První velká cena sezony a (ne)končící Hornerova kauza

Uplynulý týden se nesl ve znamení první velké ceny sezony. Řešila se však (ne)ukončená kauza Christiana Hornera.

Pondělí

Ředitel automobilky Ford, která se od sezony 2026 bude podílet na výrobě motorů pro Red Bull, uvedl, že by mateřská společnost rakouské stáje měla co nejrychleji uzavřít kauzu, která souvisí s šéfem týmu Christianem Hornerem a jeho údajně nevhodným chováním vůči podřízené. 

Úterý

V úterý zveřejnil Red Bull záběry, které pořídil unikátní dron během filmovacího dne v Silverstone. „Nikdy jsem si nemyslel, že uvidím dron letět tak rychle jen kvůli kamerovým záznamům,“ řekl pilot Red Bullu Max Verstappen k natáčení.

Středa

Ve středu informoval Red Bull o tom, že byl šéf týmu Christian Horner na základě výsledků interního vyšetřování zproštěn obvinění, které vůči němu vznesla podřízená. 

Čtvrtek

Ve čtvrtek na okruhu v Bahrajnu odstartoval program letošní první velké ceny. Úvodní volné tréninky ovládl Mercedes.

Pátek

První kvalifikaci sezony 2024 v Bahrajnu vyhrál Max Verstappen, který o dvě desetiny pokořil Charlese Leclerca z Ferrari. První trojici uzavřel George Russell.

Sobota

Nový ročník, staré pořádky. Otevírací závod sezony ovládl Max Verstappen z Red Bullu. Dominanci rakouské stáje potvrdil druhým místem Sergio Pérez.

Neděle

Spokojenost s týmem po dalším jasném vítězství syna v závodě? V případě Jose Verstappena to úplně neplatí. Nizozemec se totiž opřel do Hornera, kterého v souvislosti s jeho kauzou nepřímo vyzval k odchodu z týmu.  

Doporučujeme

Články odjinud