Pondělník webu F1sport: Nový sponzor pro Staňka či předsezonní prezentace top týmů | Foto: Red Bull Content Pool

Foto: Red Bull Content Pool

Pondělník webu F1sport: Nový sponzor pro Staňka či předsezonní prezentace top týmů

Také uplynulý týden byl na novinky ze světa závodů grand prix bohatý. Nejlepší týmy minulé sezony představily své monoposty a zajímavou novinku ohlásil také český pilot F2 Roman Staněk.

Pondělí

V pondělí český pilot F2 Roman Staněk informoval o tom, že získal nového silného sponzora. Od letošní sezony bude rodáka z Valašského Meziříčí podporovat skupina Czechoslovak Group (CSG), která mj. působí ve zbrojařském a automobilovém průmyslu.

Na začátku týdne svůj nový monopost pro sezonu 2024 představil Aston Martin, který se svým vozem AMR24 rovnou vyjel na trat' v Silverstone.

Úterý

Minulé úterý patřilo Ferrari, které světu ukázalo svůj nový monopost s označením SF-24. Krátce poté si ve Fioranu letošní ferrari vyzkoušeli oba jezdci italské stáje.

Středa

Středa nabídla hned dvě představení nových vozů. Ráno svůj monopost pro nadcházející sezonu ukázal McLaren, zatímco o několik hodin později se se svým novým vozem pochlubil Mercedes.

Čtvrtek

Ve čtvrtek televize Nova uspořádala tiskovou konferenci, během níž odhalila další podrobnosti k vysílání závodů F1 v Česku.

Na uplynulý čtvrtek si předsezonní prezentaci také naplánoval mistrovský Red Bull, který během této příležitosti odhalil nový vůz s označením RB20.

Pátek

V pátek nizozemský deník De Telegraaf uvedl, že právníci Christiana Hornera chtěli obvinění z posílání nevhodných zpráv urovnat vysokým odškodněním.

Sobota

V sobotu Ferrari zveřejnilo záběry z prvních jízd svého nového vozu SF-24, které proběhly na dráze ve Fioranu.

Neděle

Ferrari bude i letos pokračovat v seriálu WEC, jehož součástí je i závod 24 hodin Le Mans. V souvislosti s tím italská značka v neděli představila zbarvení svého hypercaru 499P pro sezonu 2024.

Doporučujeme

Články odjinud