Pondělník webu F1sport: Nové smlouvy pro Péreze a Cunodu, pravidla pro rok 2026 a Velká cena Kanady | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Pondělník webu F1sport: Nové smlouvy pro Péreze a Cunodu, pravidla pro rok 2026 a Velká cena Kanady

Formule 1 v uplynulém týdnu žila především Velkou cenou Kanady. Oznamovaly se však i nové jezdecké smlouvy a nejen to.

Pondělí

V pondělí tým Alpine informoval o tom, že s Estebanem Oconem neprodluží jezdeckou smlouvu, která mu vyprší na konci letošního roku. Francouz si tak bude po pěti letech u týmu z Enstone hledat nové angažmá.

Úterý

V úterý vydal Red Bull prohlášení, ve kterém oznámil, že pro něj bude i v příštích dvou letech závodit Sergio Pérez. Mexičan by tak měl své působení v Milton Keynes natáhnout minimálně na šest sezon. 

Středa

To, že žádní týmoví kolegové spolu neabsolvovali tolik závodů jako Michael Schumacher a Rubens Barrichello, asi nikoho nepřekvapí. Které dvojice jsou v tomto ohledu ve statistikách za nimi? Přečtete si náš středeční článek.

Čtvrtek

Kratší, užší, lehčí, bez DRS, zato s režimem override. FIA ve čtvrtek představila technická pravidla, která budou platit od roku 2026.

Ve čtvrtek jsme vydali třetí díl našeho Podcastu F1sport, které se zaměřuje na nadcházející 24hodinovku v Le Mans. Pozvání do studia přijal Tomáš Enge.

Pátek

Ačkoliv si FIA za novými pravidly stojí, týmy mají určité pochybnosti. Více jste se mohli dočíst v našem pátečním článku.

Sobota

Před kvalifikací na Velkou cenu Kanady oznámila stáj RB prodloužení smlouvy s Júkim Cunodou.

O nula, nula nic. O tolik vyhrál George Russell kvalifikaci na Velkou cenu Kanady. Max Verstappen sice zajel stejný čas jako jezdec Mercedesu, ale k jeho smůle se tak stalo o několik okamžiků později.

Neděle

Z výhry v letošní Velké ceně Kandy se radoval Max Verstappen, který tak oslavil své šesté vítězství v sezoně.

Doporučujeme

Články odjinud