Pondělník webu F1sport: Antonelli se poprvé svezl s vozem F1, první GP Číny po 5 letech vyhrál Verstappen | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Pondělník webu F1sport: Antonelli se poprvé svezl s vozem F1, první GP Číny po 5 letech vyhrál Verstappen

Po pětileté přestávce se v minulém týdnu F1 vrátila na okruh v čínském Šanghaji. Jasným vládcem byl Max Verstappen, který nenašel přemožitele ve sprintu, ani v hlavním závodě.

Pondělí

Japonský web Auto Sport Web informoval o tom, že by inženýr David Sanchez mohl po tříměsíčním angažmá u McLarenu zamířit k Alpine. Připomeňme, že Sanchez v minulosti pracoval například i pro Ferrari a v rámci padoku F1 patří k velmi respektovaným postavám.

Úterý

V úterý F1 vydala svoji první výroční zprávu, která se týká udržitelnosti. Šampionát v ní uvedl, že je i nadále na cestě k tomu, aby do roku 2030 snížil své uhlíkové emise na polovinu vůči roku 2018.

Středa

Premiérovou jízdu vozem F1 na Red Bull Ringu prožil Ital Andrea Kimi Antonelli. Junior Mercedesu se v Rakousku projel s tři roky starým vozem německého týmu.

Čtvrtek

Poradce Red Bullu Helmut Marko promluvil o možném angažování Carlose Sainze. Podle Rakušana Red Bull Sainze zvažuje, ale údajně mu nemůže nabídnout tak vysokou nabídku, kterou mu udělilo Audi.

Pátek

V pátek se v Číně odjely první oficiální jízdy F1 po pětileté odmlce. Odpolední rozstřel, který určil pořadí na startu sprintu, ovládl překvapivě Lando Norris.

Sobota

V sobotu již v Číně proběhlo vše podle předpokladů, když dopolední sprint, i následnou kvalifikaci pro hlavní závod s přehledem ovládl Max Verstappen.

Neděle

Vítězem letošní Velké ceny Číny se stal podle očekávání úřadující šampion Verstappen, za kterým dojeli Lando Norris a jeho týmový kolega Sergio Pérez.

Doporučujeme

Články odjinud