Pondělník F1sport: Co přinesl uplynulý týden? | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Pondělník F1sport: Co přinesl uplynulý týden?

I když byl uplynulý týden především ve znamení vstupu do nového roku, zajímavé novinky a informace přinesl i svět F1.

Pondělí

Na Nový rok švýcarský tým Sauber oznámil, jaké jméno bude po ukočení spolupráce s Alfou Romeou, používat. Tradiční stáj z Hinwilu bude v nacházejícíh dvou ročnících známá jako Stake F1 Team.

Úterý

V úterý jsme se ještě vrátili do roku 2023, abychom se ohlédli za tím, které osobnosti formule 1 nás v uplynulém roce opustily. 

Středa

Týmy své nové monoposty pro nadcházející sezonu představí až během února. Již nyní se však dozvídáme bližší informace o jejich podobě. Šéf Ferrari Frédéric Vasseur prohlásil, že nový vůz Ferrari bude z 95 procent jiný než jeho předchůdce s označením SF-23. 

Čtvrtek

O pravidlech, které se týkají chystané nové generace pohonných jednotek, promluvil šéf FIA pro monoposty Nikolas Tombazis. Více zjistíte v našem článku, který jsme vydali ve čtvrtek.

Pátek

Dvě nepříliš povedené sezony má za sebou dříve dominantní Mercedes. Není proto divu, že pro letošek chystá německá stáj velké technické změny. Ty nejdůležitější však podle technického šéfa Mercedesu Jamese Allisona nebudou na první pohled patrné.

Sobota

Dvojnásobný mistr světa z let 1998 a 1999 Mika Häikinnen se vloni ukázal jako mistrný prognostik, když předpověděl velký vzestup McLarenu ve druhé polovině sezony. Nyní se Fin vyjádřil i k budoucnosti Sergia Péreze u Red Bullu.

Neděle

Jedním z nováčků, kteří se představili v uplynulé sezoně, byl i Logan Sargeant. Američan sice neprožil výjimečně povedený debut, ale i tak dostal u Williamsu šanci pokračovat. Rodák z Floridy věří, že v roce 2024 bude podávat lepší výkony.

Doporučujeme

Články odjinud