Pomohla mi chyba v kvalifikaci, přiznává po Silverstonu Massa

Ferrari by se možná mělo začít více věnovat vozu 2010.
Felipe Massa se dokázal během Grand Prix Velké Británie probojovat z jedenáctého místa na čtvrté a díky tomu jí neváhal označit za svůj nejlepší závod sezóny. Zároveň však přiznal, že mu pomohla chyba, kvůli které nepostoupil do závěrečné části kvalifikace.

"Abych byl upřímný, chyba, kterou jsem v Silverstonu udělal v sobotu v druhé části kvalifikace, nám byla ku prospěchu, protože jsem si mohl vybrat strategii, kterou jsem chtěl, co se množství paliva týče," uvedl Massa.

"Díky tomu jsem měl větší výhodu, než kdybych postoupil do třetí části kvalifikace a skončil například devátý. Pak bych měl nevyhnutelně podobnou strategii jako ti přede mnou. Takže to určitě přispělo k tomu, že jsem dokázal skončit čtvrtý."

Massovi se tak podařilo porazit jeden z vozu týmu Brawn GP, ale to bylo dáno především problémy se zahříváním pneumatik, které měl Jenson Button. Ferrari podle Massy může v současnosti bojovat o třetí místo za Brawnem GP a Red Bullem Racing.

Brazilec zároveň poprvé naznačil, že možná nastal čas letošní sezónu částečně odepsat ve prospěch té následující.

"Musíme dále pracovat a snažit se nasazovat větší vývojové úpravy, pokud to v následujících závodech půjde. Ale je možné, že se blížíme limitům vozu, který máme. Vůz lze samozřejmě vždy vylepšovat, ale možná by v tuto chvíli měla být naší hlavní starostí práce na voze pro příští rok."

"Přesto je tu potřeba dále vyvíjet F60, protože obvykle je možné mnoho dílů použít i v následujícím roce, nebo využít letošní vůz pro testování nových nápadů pro rok 2010, kdy budou pravidla podobná těm letošním," dodal Massa.

Další monopost Ferrari se s největší pravděpodobností obejde bez KERS, které v Silverstonu Maranellští použili jako jediní ve startovním poli. Systém sice pomohl oběma vozům na startu, ale podle Massy by se vůz vyvinutý bez KERS možná dokázal kvalifikovat výše, takže by nepotřeboval takovou pomoc v úvodu závodu.
Další článek: Podle Sama Michaela je potřeba zapracovat na atraktivitě závodů

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.