Pomalejší jsem snad nikdy nebyl, říká o GP Japonska Hamilton

Lewis Hamilton je velmi zklamaný svým výkonem v nedělním závodě v Suzuce, ale není si jistý jeho příčinami. Ví, že se musí zlepšit.
Pomalejší jsem snad nikdy nebyl, říká o GP Japonska Hamilton

Hamilton dojel do cíle japonské Grand Prix jako pátý, zatímco jeho týmový kolega Button závod vyhrál. "Můj týmový kolega skončil první, takže naše auto evidentně mělo na vítězství, ale já jsem ani zdaleka nebyl dost rychlý na to, abych dnes s někým bojoval," přiznal Hamilton.

"Dnes to byl zřejmě jeden z mých nejpomalejších závodů vůbec, co se výkonnosti týče. Musím zjistit, kde jsem ztratil všechen ten čas. Jenson odvedl fantastickou práci, v kvalifikaci jsem byl velmi blízko, ale v závodě jsem se ho nedokázal udržet."

Hamilton viní ze svých problémů sám sebe, zlepšení musí hledat ve svých vlastních výkonech.

"Myslím, že je to ve mně, jak jsem nastavil auto," připustil. "Nevím, jestli jsem auto nastavil stejně dobře jako on. Kdo ví, ale určitě nejezdím tak dobře jako on. Na tom dokážu zapracovat. Mým úkolem a nadějí je, že nějak zrychlím. Prostě jsem se trápil, neměl jsem přilnavost. Ale tak to chodí."

Hamilton samozřejmě stále má důvěru týmu a McLaren je přesvědčený, že se dříve či později zvedne. "Musí se dostat do pohody a přijde to," řekl šéf stáje Martin Whitmarsh. "Je to skvělý závodní jezdec. Dává do toho srdce a své emoce neskrývá."

"Nemá rád, když nevyhrává, ale bude to dobré. Doufáme, že příští týden touhle dobou budeme slavit jedno z nejlepších Lewisových vítězství, je to možné. Všichni víme, že na to má, víme, že máme auto, s kterým může vyhrát, a že je toho schopen. Musíme jen zajistit, že se soustředí."

K horšímu výsledku Hamiltona v Japonsku přispěl podle Whitmarshe defekt pneumatiky, který britského jezdce postihl na začátku závodu. Tlak v pneumatice klesal pomalu, a auto bylo v důsledku toho nevyvážené.

Diskuze (261) Další článek: Red Bullu zbývá obhájit titul mezi týmy, pak může myslet na rekordy
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00