Polovina startovního pole je v nejistotě, říkají jezdci Force Indie

Paul di Resta a Adrian Sutil nevědí, jestli vydrží ve formuli 1 i příští rok, ale říkají, že zdaleka nejsou sami, mnoho jejich kolegů je v obdobné situaci.
Polovina startovního pole je v nejistotě, říkají jezdci Force Indie

Spolumajitel Force Indie Vidžaj Mallya má ve zvyku rozhodovat o jezdecké sestavě pro další sezónu relativně pozdě a už avizoval, že letos nehodlá postupovat jinak. To je pro jezdce velmi nepříjemné, protože pokud s nimi neprodlouží smlouvu, těžko pak hledají místo jinde. Situace je ještě komplikovanější, pokud nemáte osobní sponzory.

"Nejen ta moje," odpověděl Di Resta na otázku, zda je jeho budoucnost nejistá. "Je to těžké, protože okolnosti nepomáhají jezdcům, kteří nemají finanční zdroje. Tým ví, co umím. Dal mi prostředky k tomu, abych dokázal, co umím."

Nejlepší šancí Di Resty na setrvání ve formuli 1 je Force India a platí to i pro jeho týmového kolegu Adriana Sutila. Oba s vedením stáje jednají, ale německý závodník potvrdil Di Restova slova.

"Polovina startovního pole je v nejistotě," řekl. "Nikdo neví, kam to směřuje, může se to změnit velmi rychle. Dnes dokonce ani smlouva nic moc neznamená."

Podle Eddieho Jordana bude muset alespoň jeden z jezdců Force Indie odejít, protože smlouvu na rok 2014 už dostal Nico Hülkenberg.

Další článek: Allison: Ferrari během dekády vyrostlo, ale touha po vítězství je stejná

2. dubna | Charles Leclerc, Alex Albon, George Russell, Lando Norris a Nicholas Latifi potvrdili, že se zúčastní o víkendu virtuální Velké ceny Vietnamu. Podrobnosti sledujte během víkendu na webu...
1. dubna | O případném odkladu Grand Prix Velké Británie se rozhodne do konce dubna...
31. března | Týmy zavřely své továrny na tři týdny. Fred Vasseur ale proto odkaz uvedl, že se může tato přesunutá letní přestávka kvůli úspoře nákladů prodloužit...
28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.