Polovina startovního pole je v nejistotě, říkají jezdci Force Indie

Paul di Resta a Adrian Sutil nevědí, jestli vydrží ve formuli 1 i příští rok, ale říkají, že zdaleka nejsou sami, mnoho jejich kolegů je v obdobné situaci.
Polovina startovního pole je v nejistotě, říkají jezdci Force Indie

Spolumajitel Force Indie Vidžaj Mallya má ve zvyku rozhodovat o jezdecké sestavě pro další sezónu relativně pozdě a už avizoval, že letos nehodlá postupovat jinak. To je pro jezdce velmi nepříjemné, protože pokud s nimi neprodlouží smlouvu, těžko pak hledají místo jinde. Situace je ještě komplikovanější, pokud nemáte osobní sponzory.

"Nejen ta moje," odpověděl Di Resta na otázku, zda je jeho budoucnost nejistá. "Je to těžké, protože okolnosti nepomáhají jezdcům, kteří nemají finanční zdroje. Tým ví, co umím. Dal mi prostředky k tomu, abych dokázal, co umím."

Nejlepší šancí Di Resty na setrvání ve formuli 1 je Force India a platí to i pro jeho týmového kolegu Adriana Sutila. Oba s vedením stáje jednají, ale německý závodník potvrdil Di Restova slova.

"Polovina startovního pole je v nejistotě," řekl. "Nikdo neví, kam to směřuje, může se to změnit velmi rychle. Dnes dokonce ani smlouva nic moc neznamená."

Podle Eddieho Jordana bude muset alespoň jeden z jezdců Force Indie odejít, protože smlouvu na rok 2014 už dostal Nico Hülkenberg.

Další článek: Allison: Ferrari během dekády vyrostlo, ale touha po vítězství je stejná

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.