Polovina startovního pole je v nejistotě, říkají jezdci Force Indie

Paul di Resta a Adrian Sutil nevědí, jestli vydrží ve formuli 1 i příští rok, ale říkají, že zdaleka nejsou sami, mnoho jejich kolegů je v obdobné situaci.
Polovina startovního pole je v nejistotě, říkají jezdci Force Indie

Spolumajitel Force Indie Vidžaj Mallya má ve zvyku rozhodovat o jezdecké sestavě pro další sezónu relativně pozdě a už avizoval, že letos nehodlá postupovat jinak. To je pro jezdce velmi nepříjemné, protože pokud s nimi neprodlouží smlouvu, těžko pak hledají místo jinde. Situace je ještě komplikovanější, pokud nemáte osobní sponzory.

"Nejen ta moje," odpověděl Di Resta na otázku, zda je jeho budoucnost nejistá. "Je to těžké, protože okolnosti nepomáhají jezdcům, kteří nemají finanční zdroje. Tým ví, co umím. Dal mi prostředky k tomu, abych dokázal, co umím."

Nejlepší šancí Di Resty na setrvání ve formuli 1 je Force India a platí to i pro jeho týmového kolegu Adriana Sutila. Oba s vedením stáje jednají, ale německý závodník potvrdil Di Restova slova.

"Polovina startovního pole je v nejistotě," řekl. "Nikdo neví, kam to směřuje, může se to změnit velmi rychle. Dnes dokonce ani smlouva nic moc neznamená."

Podle Eddieho Jordana bude muset alespoň jeden z jezdců Force Indie odejít, protože smlouvu na rok 2014 už dostal Nico Hülkenberg.

Další článek: Allison: Ferrari během dekády vyrostlo, ale touha po vítězství je stejná

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10