Politické hry letos nebyly ničím výjimečné, myslí si Wolff

Ani letošní sezona se neobešla bez zákulisních kauz. Podle šéfa Mercedesu Wolffa však politické hry nevybočovaly z normy.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Politické hry letos nebyly ničím výjimečné, myslí si Wolff | Foto: Getty Images / Clive Mason

Formuli 1 se často přezdívá „Klub piraň“, což je dáno především tím, že si nikdo v královně motorsportu nenechá nic líbit a využije každé slabosti soupeře.

Projevilo se to i letos, když Red Bull čelil kauze s překročením rozpočtového stropu – každý konkurenční tým tehdy volal po co nejpřísnějším trestu.

Zákulisní hry se ale odehrávaly i při řešení úprav technických pravidel – třeba v souvislosti s odstraněním tzv. porpoisingu, přinášejícího poskakování vozů na rovinkách.

Podle šéfa Mercedesu Tota Wolffa však veškeré politické boje proběhly ve standardních mezích.

„Jde o ochranu vlastní struktury a myslím, že to děláme všichni. Snažíme se udržet si náskok, chránit se nebo svým způsobem chápat, kam politika směřuje,“ citoval Wolffa web Autosportu.

„Nemyslím si, že by letos bylo více nebo méně politických her. Každý funguje podle svých možností,“ uvedl týmový principál Mercedesu.

Týmy musí dbát na svoji pověst

Wolff již dříve prohlásil, že si týmy nemohou dovolit zásadním způsobem porušit pravidla.

„Vedle sportovních a finančních trestů jsou zde reputační důsledky,“ řekl Wolff během Velké ceny Mexika.

„A proto věřím, že žádný tým nepůjde za čáru pravidel. Nechcete, aby do vašich problémů byli zataženi i vaši partneři (potažmo sponzoři, pozn. red.). Žijeme v transparentním světě.“

Další článek: Video: Nový pohled na stavbu továrny Astonu Martin

Témata článku: ,

Aktuality

14:55 | Podle Auto Motor und Sport se do výběrového řízení na dodavatele pneumatik pro roky 2025 až 2027 kromě Pirelli přihlásí také Bridgestone. Nový zájemce bude v nevýhodě, protože by musel vyvíjet dva druhy pneumatik – pro rok 2025 a pak kvůli novým PJ a vozům pro 2026 dál. 
13:44 | Hornerovi se příliš nelíbí sprint v Baku. Pro fanoušky podle něj super, pro peněženky týmů ale ne (větší pravděpodobnost nehod). 
9:18 | Kvalifikaci F2 vyhrál Iwasa. Staněk skončil 17. Kvalifikace se odjela na mokré trati a byla dvakrát přerušena červenou vlajkou. Podruhé po nehodě Martinse... pak už kvalifikace restartována nebyla. 
3:59 | Všichni jezdci obou zákazníků Ferrari (Alfa, Haas) nasadili druhý motor. 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink Verstappen
2. trénink Alonso
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink 03.30–04.30
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00