Pole position byla trochu nečekaná, přiznal Verstappen | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Pole position byla trochu nečekaná, přiznal Verstappen

Pilot Red Bullu Max Verstappen podle svých slov nečekal, že bude schopen v první kvalifikaci letošní sezóny formule 1 vybojovat pole position pro Velkou cenu Bahrajnu.

Mistr světa z posledních tří ročníků vyhrál první letošní významné měření sil se soupeři, když v kvalifikaci porazil Charlese Leclerca z Ferrari o 228 tisícin sekundy.

A ačkoliv Verstappen jen navázal na poslední závod loňské sezóny, kde také startoval z pole position, Nizozemec přiznal, že pole position v Bahrajnu nečekal.

„Byla to vlastně zábava. Trať má hodně přilnavosti, posledních pár dní bylo ale kvůli větru docela náročné tady poskládat celé kolo, stejně tak tomu bylo i v kvalifikaci,“ řekl Verstappen.

„V Q1 a Q2 můžete jet vlastně trochu rychleji, jak trať zrychluje, ale dostat z toho pak úplně všechno v Q3 bylo složitější. Mám ale samozřejmě radost z pole position. Abych pravdu řekl, bylo to trochu nečekané. Naštěstí jsem se ale v kvalifikaci cítil ve voze lépe.“

Verstappen tak zopakoval svou pole position na okruhu v Sachíru z loňského roku. Pro závod je optimistický.

„Myslím, že i v závodě to bude vyrovnané. V závodním režimu vypadáme dobře, což je nejdůležitější. Ale uvidíme zítra. Věřím ale, že můžeme mít dobrý závod.“

Pérez ve třetí řadě

Ze třetí řady, konkrétně z páté pozice, vyrazí do sezóny druhý pilot Red Bullu Sergio Pérez.

Mexičan na svého týmového kolegu ztratil 358 tisícin sekundy. Kromě Verstappena jej porazili ještě oba piloti Ferrari a George Russell z Mercedesu.

Ve třetí řadě bude spolu s ním Fernando Alonso.

„Rozdíly mezi vozy byly neuvěřitelně malé. Max zajel neuvěřitelné kolo a je pozitivní vidět, že jsme měli v kvalifikaci rychlost,“ řekl Pérez.

„Nebyl to zatím nejjednodušší víkend, ale bylo hezké to poskládat dohromady a myslím, že pro zítřek jsme v dobré pozici.“

Doporučujeme

Články odjinud