Pokutovaný Mercedes prokázal zlepšení, na týmy ze špičky ale nadále ztrácí

Oba piloti německé stáje se v Koreji probojovali do závěrečné části kvalifikace a do zítřejšího závodu vyjedou z páté řady. Jejich ztráta na pole position však činí více než jednu vteřinu. AKTUALIZOVÁNO
Pokutovaný Mercedes prokázal zlepšení, na týmy ze špičky ale nadále ztrácí

Rychlejší z dua Mercedesu byl tentokrát Nico Rosberg. Ten byl po kvalifikaci se svým výkonem spokojen, i když vůz W03 stále nevykazuje takovou rychlost, jakou by si u týmu z Brackley představovali. "Deváté místo bylo asi maximem toho, čeho jsme dnes mohli dosáhnout," uznal Rosberg. "Vůz je nastavený dobře, ale postrádáme výkonnost na to, abychom mohli bojovat s některým z týmů vpředu."

"Tvrdě pracujeme na tom, abychom tuto situaci napravili. Doufejme, že naše závodní výkonnost bude lepší a že tady v Koreji dokážeme získat hodně bodů. Charakteristika okruhu a chladnější teploty by nám měly vyhovovat více, než tomu bylo v posledních závodech, takže se na zítřejší závod těším," dodal.

Podobné dojmy sdílel i Rosbergův týmový kolega Michael Schumacher, jenž bude na startovním roštu Velké ceny Koreje uzavírat první desítku. "Pozitivní stránka dnešního výkonu byla ta, že jsme ve srovnání s minulým víkendem udělali krok vpřed a dostali se do Q3. Celkově to ale byl průměrný den. Očekávali jsme, že skončíme někde mezi osmým a desátým místem. V posledním sektoru mého rychlého kola nevyšlo všechno tak úplně správně," poodhalil Schumacher.

Sedminásobný šampión připomněl, že v dosavadním průběhu víkendu se monopost německé stáje jevil v jízdách na delší vzdálenost celkem konkurenceschopně, takže si do závodu věří: "Myslím, že můžeme doufat v to, že na tom budeme slušně: naše jízdy na dlouhou vzdálenost byly docela dobré, stejně tak i pneumatiky. Uvidíme, co ukáže závod."

Ross Brawn poté objasnil, co ve skutečnosti stálo za tím, že vůz W03 neudržel krok s vozy ostatních stájí. "V Q3 jsme chtěli najít o něco málo výkonnosti navíc, ale z auta se nám více vytěžit nepodařilo. Úkolem bylo najít dobré vyvážení, které by fungovalo během celého kola, a zatímco jsme byli konkurenceschopní především v první části okruhu, v dalších dvou jsme ztráceli čas kvůli nedotáčivosti," přiblížil šéf týmu.

Aktualizace

Během druhé části kvalifikace se Mercedes dopustil prohřešku proti sportovním pravidlům, když umožnil Michaelu Schumacherovi vyjet z garáže ve chvíli, kdy kolem zrovna projížděl Lewis Hamilton. Německá stáj se zjevně snažila o to, aby měl Schumacher před sebou čistý vzduch, a mohl tak zajet co nejlepší čas.

Hamilton musel pilota Mercedesu v boxové uličce předjet, neboť na zabrzdění již neměl čas. Za tento incident a porušení Článku 23.12 Sportovních pravidel F1 udělili komisaři v čele Martinem Donnellym Němcům pokutu ve výši 10 000 euro. 

Diskuze (43) Další článek: Soutěž o podepsaný model helmy Kamuje Kobajašiho má svého vítěze
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30