Pokud tým Hondy nikdo nekoupí, Button skončil

Taková je podle Davida Coultharda formule 1.
Po uzavření soupisky Toro Rosso zbyla pro Jensona Buttona jediná naděj na setrvání ve formuli 1. Musí se najít kupec pro tým Hondy, jinak se britský jezdec na startovní rošt letos nepostaví. A David Coulthard se domnívá, že by tak definitivně skončila celá Buttonova kariéra.

"Nedá se říct, že by to tak určitě dopadlo. Ale lze si jen velmi těžko představit, kam by šel, pokud by tohle nevyšlo (prodej týmu Hondy). Tohle je vrtkavý byznys," řekl Coulthard agentuře Reuters.

Do formule 1 se tlačí podle bývalého skotského pilota tolik mladíků, že si týmy mohou jen vybírat. Proto by Buttonova situace byla v případě roční absence velmi obtížná.

O prodeji týmu Hondy zatím nejsou žádné zprávy a Coulthard se domnívá, že si Button musí v každém případě zvyknout na skutečnost, že již není součásti týmu automobilky.

"Když Honda zjistila po špatné sezóně, že je na prodej, začali najednou tvrdit, že mají vítězný vůz (2009) a že je to skvělá příležitost pro kohokoliv, aby si tento vítězný vůz koupil. Nemyslím, že je dáno, že to najednou bude vítězný vůz. Chtělo by se věřit, že bude lepší, než to co dostali loni, ale myslím, že Honda by potenciálně mohla být tím týmem na konci startovního roštu," dodal Coulthard.

Jenson Button by se měl podle svého krajana z dlouhodobého hlediska pokusit o přestup do týmu nějaké automobilky.
Další článek: Mosley: Soutěžit je třeba při vývoji KERS, ne v oblasti převodovek

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00