Pokud si týmy založí vlastní sérii, narazí na mě, varuje Ecclestone

Tento scénář ale šéf formule 1 považuje za nepravděpodobný.
Zatímco si týmy vyměňují návrhy řešení současné krize s FIA, šéf formule 1 Bernie Ecclestone varoval, že by si nenechal líbit založení konkurenční závodní série.

"Pokud se pokusí založit vlastní sérii, tak i když si nemyslím, že by to dokázali, čekaly by je velké problémy. Kromě toho, že mám s týmy smlouvy, pokud by někdo oslovil lidi, společnosti nebo televizní dodavatele, brali bychom to velmi vážně," řekl Ecclestone pro Daily Express.

"Bylo by to navádění k porušení smlouvy a já tohle nedělám, takže bych nestál stranou a nenechal bych to být. Soudní žaloby by mohly jít do stovek miliónů liber, kdo ví kolik by to bylo?"

Šéf formule 1 však takový scénář nepovažuje za pravděpodobný, protože založení závodní série je podle něj velmi náročné po všech stránkách.

"Nejsem si jistý, jestli by představenstva u týmů jako je Toyota nebo BMW, které se už teď snaží šetřit, měla pochopení a financovala by týmům odchod do série mimo formuli 1. Založit závodní sérii stojí hodně peněz."

"V současnosti týmům poskytujeme bezúplatně okruhy. Přijedou se všemi svými sponzory a penězi a závodí za obrovské televizní sledovanosti, kterou jim zajišťuji prostřednictvím našich smluv."

"Ty peníze tečou zpět k týmům a oni je utrácejí. Bylo by to jiné, kdyby museli zajistit všechny okruhy, najmout vlastní lidi pro závody, najít si své televizní společnosti. My máme ty nejlepší a zajišťujeme propagaci."

"Co se týče jezdců, chtějí vyhrát šampionát FIA formule 1, jinak by někteří z nich byli jinde a dostávali více peněz za zisk titulu, který má menší význam. Nemyslím, že si založí vlastní sérii. Týmy měly příležitost podepsat Concordskou dohodu z roku 1998, která by je ochránila před Maxovými technickými změnami, ale řekly ne," uvedl Ecclestone.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
0:37 | Vettel mění šasi.
22:52 | Helmut Marko na dotaz Sky Sports, zda Kvjat zůstane v F1, odpověděl, že se uvidí po tomto závodě.
19:46 | Williams odevzdal pneumatiky pro prvních 40 minut o 3 sekundy později a dostal podmínečně pokutu 10 tisíc euro.
15:46 | Nad Austinem se hodinu a něco před tréninkem zatahuje..
11:09 | Jezdci dnes dostanou pro tréninky sadu prototypů pneumatik do přechodných podmínek...

GP USA 2017

Pátek 20. října 2017
1. trénink Hamilton (1:36.335)
2. trénink Hamilton (1:34.668)
Sobota 21. října 2017
3. trénink 18.00–19.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 22. října 2017
Závod 21.00