Pokud si týmy založí vlastní sérii, narazí na mě, varuje Ecclestone

Tento scénář ale šéf formule 1 považuje za nepravděpodobný.
Zatímco si týmy vyměňují návrhy řešení současné krize s FIA, šéf formule 1 Bernie Ecclestone varoval, že by si nenechal líbit založení konkurenční závodní série.

"Pokud se pokusí založit vlastní sérii, tak i když si nemyslím, že by to dokázali, čekaly by je velké problémy. Kromě toho, že mám s týmy smlouvy, pokud by někdo oslovil lidi, společnosti nebo televizní dodavatele, brali bychom to velmi vážně," řekl Ecclestone pro Daily Express.

"Bylo by to navádění k porušení smlouvy a já tohle nedělám, takže bych nestál stranou a nenechal bych to být. Soudní žaloby by mohly jít do stovek miliónů liber, kdo ví kolik by to bylo?"

Šéf formule 1 však takový scénář nepovažuje za pravděpodobný, protože založení závodní série je podle něj velmi náročné po všech stránkách.

"Nejsem si jistý, jestli by představenstva u týmů jako je Toyota nebo BMW, které se už teď snaží šetřit, měla pochopení a financovala by týmům odchod do série mimo formuli 1. Založit závodní sérii stojí hodně peněz."

"V současnosti týmům poskytujeme bezúplatně okruhy. Přijedou se všemi svými sponzory a penězi a závodí za obrovské televizní sledovanosti, kterou jim zajišťuji prostřednictvím našich smluv."

"Ty peníze tečou zpět k týmům a oni je utrácejí. Bylo by to jiné, kdyby museli zajistit všechny okruhy, najmout vlastní lidi pro závody, najít si své televizní společnosti. My máme ty nejlepší a zajišťujeme propagaci."

"Co se týče jezdců, chtějí vyhrát šampionát FIA formule 1, jinak by někteří z nich byli jinde a dostávali více peněz za zisk titulu, který má menší význam. Nemyslím, že si založí vlastní sérii. Týmy měly příležitost podepsat Concordskou dohodu z roku 1998, která by je ochránila před Maxovými technickými změnami, ale řekly ne," uvedl Ecclestone.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
16:50 | McLaren věří, že všechny své problémy z testů vyřešil.
16. března | V sobotu v Baku před místní grand prix vystoupí Christina Aguilera
15. března | DHL bude i nadále partnerem F1.
14. března | Williams přiznal, že má problémy na vjezdu do zatáček a se stabilitou auta.
14. března | Jean Todt si myslí, že by Ferrari už nemělo mít právo veta.

GP Austrálie 2018

Pátek 23. března 2018
1. trénink 02.00–03.30
2. trénink 06.00–07.30
Sobota 24. března 2018
3. trénink 04.00–05.00
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 25. března 2018
Závod 07.10