Pokud si týmy založí vlastní sérii, narazí na mě, varuje Ecclestone

Tento scénář ale šéf formule 1 považuje za nepravděpodobný.
Zatímco si týmy vyměňují návrhy řešení současné krize s FIA, šéf formule 1 Bernie Ecclestone varoval, že by si nenechal líbit založení konkurenční závodní série.

"Pokud se pokusí založit vlastní sérii, tak i když si nemyslím, že by to dokázali, čekaly by je velké problémy. Kromě toho, že mám s týmy smlouvy, pokud by někdo oslovil lidi, společnosti nebo televizní dodavatele, brali bychom to velmi vážně," řekl Ecclestone pro Daily Express.

"Bylo by to navádění k porušení smlouvy a já tohle nedělám, takže bych nestál stranou a nenechal bych to být. Soudní žaloby by mohly jít do stovek miliónů liber, kdo ví kolik by to bylo?"

Šéf formule 1 však takový scénář nepovažuje za pravděpodobný, protože založení závodní série je podle něj velmi náročné po všech stránkách.

"Nejsem si jistý, jestli by představenstva u týmů jako je Toyota nebo BMW, které se už teď snaží šetřit, měla pochopení a financovala by týmům odchod do série mimo formuli 1. Založit závodní sérii stojí hodně peněz."

"V současnosti týmům poskytujeme bezúplatně okruhy. Přijedou se všemi svými sponzory a penězi a závodí za obrovské televizní sledovanosti, kterou jim zajišťuji prostřednictvím našich smluv."

"Ty peníze tečou zpět k týmům a oni je utrácejí. Bylo by to jiné, kdyby museli zajistit všechny okruhy, najmout vlastní lidi pro závody, najít si své televizní společnosti. My máme ty nejlepší a zajišťujeme propagaci."

"Co se týče jezdců, chtějí vyhrát šampionát FIA formule 1, jinak by někteří z nich byli jinde a dostávali více peněz za zisk titulu, který má menší význam. Nemyslím, že si založí vlastní sérii. Týmy měly příležitost podepsat Concordskou dohodu z roku 1998, která by je ochránila před Maxovými technickými změnami, ale řekly ne," uvedl Ecclestone.
Další článek: Räikkönen: Nemáme důvod se vzdávat, potřebujeme trpělivost