Pokud si týmy založí vlastní sérii, narazí na mě, varuje Ecclestone

Tento scénář ale šéf formule 1 považuje za nepravděpodobný.
Zatímco si týmy vyměňují návrhy řešení současné krize s FIA, šéf formule 1 Bernie Ecclestone varoval, že by si nenechal líbit založení konkurenční závodní série.

"Pokud se pokusí založit vlastní sérii, tak i když si nemyslím, že by to dokázali, čekaly by je velké problémy. Kromě toho, že mám s týmy smlouvy, pokud by někdo oslovil lidi, společnosti nebo televizní dodavatele, brali bychom to velmi vážně," řekl Ecclestone pro Daily Express.

"Bylo by to navádění k porušení smlouvy a já tohle nedělám, takže bych nestál stranou a nenechal bych to být. Soudní žaloby by mohly jít do stovek miliónů liber, kdo ví kolik by to bylo?"

Šéf formule 1 však takový scénář nepovažuje za pravděpodobný, protože založení závodní série je podle něj velmi náročné po všech stránkách.

"Nejsem si jistý, jestli by představenstva u týmů jako je Toyota nebo BMW, které se už teď snaží šetřit, měla pochopení a financovala by týmům odchod do série mimo formuli 1. Založit závodní sérii stojí hodně peněz."

"V současnosti týmům poskytujeme bezúplatně okruhy. Přijedou se všemi svými sponzory a penězi a závodí za obrovské televizní sledovanosti, kterou jim zajišťuji prostřednictvím našich smluv."

"Ty peníze tečou zpět k týmům a oni je utrácejí. Bylo by to jiné, kdyby museli zajistit všechny okruhy, najmout vlastní lidi pro závody, najít si své televizní společnosti. My máme ty nejlepší a zajišťujeme propagaci."

"Co se týče jezdců, chtějí vyhrát šampionát FIA formule 1, jinak by někteří z nich byli jinde a dostávali více peněz za zisk titulu, který má menší význam. Nemyslím, že si založí vlastní sérii. Týmy měly příležitost podepsat Concordskou dohodu z roku 1998, která by je ochránila před Maxovými technickými změnami, ale řekly ne," uvedl Ecclestone.
Diskuze (64) Další článek: Räikkönen: Nemáme důvod se vzdávat, potřebujeme trpělivost
18:21 | Podle Auto Motor und Sport je závod v Miami v příštím roce nepravděpodobný. Kalendář by tak obsahoval jen 20 závodů.
16:03 | Daniel Ricciardo potvrdil, že ho v Německu pravděpodobně čekají penalizace (via AMuS)
16:03 | Vettel: Mám rád Kimiho, ale tohle rozhodnutí není v mých rukou. Charles bude mít skvělou kariéru, ale nemusí spěchat, je mladý.
14:52 | Šéf Haasu popřel, že by s Robertem Kubicou jednal o sedačce pro příští rok.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10