Pokud se v Silverstonu pojede, tak za zavřenými dveřmi

Podle aktuálního plánu by sezóna měla začít v Rakousku dvěma závody. Poté se F1 přesune do Velké Británie.
Foto: Getty Images / Dan Istitene
Pokud se v Silverstonu pojede, tak za zavřenými dveřmi  | Foto: Getty Images / Dan Istitene

Situace okolo koronaviru se ve Velké Británii začíná v posledních dnech pomalu uklidňovat. Pokud nepřijde druhá vlna, mohly by se v červenci v Silverstonu uskutečnit až dva závody.

Pokud se tak stane, bude to bez diváků. Okruh to potvrdil v dopise, který v pondělí ráno rozeslal držitelům vstupenek šéf okruhu Stuart Pringle. 

Helmut Marko prozradil, kdy začne sezóna formule 1

Helmut Marko prozradil, kdy začne sezóna formule 1

Pringle v dopise uvedl, že je situací velmi zklamaný a rozhodnutí nezávodit před fanoušky odkládal okruh tak dlouho, jak to jen šlo. 

„Zákazníci, kteří si zakoupili vstupenku, budou mít možnost buď převést svou rezervaci přímo na rok 2021, nebo využít plnou náhradu,“ píše se v dopise.

Pringle také uvedl, že Silverstone příští rok rozdá tisíce vstupenek zdravotníkům a dalším klíčovým zaměstnanců, kteří bojují v první linii. 

Velká cena Velké Británii je v posledních letech nejnavštěvovanější grand prix formule 1. Vloni dorazilo 351 tisíc fanoušků, z toho 141 tisíc v neděli. 

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Bianchi si sedačku u Ferrari zasloužil více než já, myslí si Leclerc

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.