Pokud se v Miami někdy pojede, tak zřejmě na jiném místě

Závod v Miami stále není jistý. Nyní se objevily informace, že pokud se závod na Floridě někdy pojede, tak zřejmě jinde, než se původně očekávalo.
Pokud se v Miami někdy pojede, tak zřejmě na jiném místě

„Vzhledem k tomu, že více než 70 procent fanoušků přijde do Miami ze zahraničí a stráví asi týden, měl by závod formule 1 podobný ekonomický dopad jako Super Bowl,“ řekl víceprezident a CEO týmu Miami Dolphins Tom Garfinkel.

„Chceme udělat něco skvělého pro Miami, ale po zveřejnění podrobných analýz se ukázalo, že by bylo velmi obtížné každý rok budovat trať. Vedlo by to k chaosu kolem přístavu, Bayfront Parku a zkomplikovalo to život místním podnikatelům a obyvatelům. Spolu se Stevem (Rossem, majitelem Miami Dolphins) jsme si uvědomili, že je to zbytečné.“

Nyní je tak ve hře nová lokalita a to okolo stadionu Hard Rock, který je domovem Miami Dolphins. „Kolem stadionu máme 250 akrů prostoru, kde můžeme vytvořit  závodní dráhu.“

Vzhledem k potřebě výstavby okruhu je vyloučeno, že by se v Miami jelo už příští rok.

Lokalita by měla přinést snadnější přístup, lepší výhledy pro fanoušky a lepší infrastrukturu. Navíc by podle Garfinkela mohl okruh hostit také další závody a akce.

Foto: Pixabay 

Další článek: Bude Leclerc akceptovat další týmové příkazy? Záleží na situaci, říká

16:10 | Verstappen doufá, že se letos vyhne penalizacím za překročení komponent pohonné jednotky.
24. února | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00