Pokud se v Maďarsku letos pojede, tak bez diváků

Pokud se letos uskuteční Velká cena Maďarska, pak za zavřenými dveřmi.

V původním kalendáři se grand měla jet na začátku srpna. Hungaroring určitě bude jednou z velmi reálných možností také pro nový kalendář. V Maďarsku je aktuálně necelých 2900 nakažených.

Na okruh každý rok zamíří také velké množství fanoušků z České republiky. Letos se tam ale nedostanou. Okruh potvrdil, že pokud se pojede, tak bez diváků. Pokud jste si již koupili vstupenky, mohou vám být převedeny na rok 2021, nebo vám budou vráceny peníze. 

Raději bez diváků než nic

Zpráva přišla poté, co maďarská vláda zakáza akce nad 500 lidí do 15. srpna. Do tohoto limitu se nevejde ani závod za zavřenými dveřmi, ale o tom by se nepochybně dalo jednat. Nešlo by totiž o veřejnou akci. F1 navíc počítá, že veškerý personál bude procházet testy na COVID-19 a budou zavedena další přísná opatření.

„Neustále jsme zdůrazňovali naši ochotu pracovat na bezpečném řešení, které by nám umožnilo přivítat celou rodinu formule 1 na Hungaroringu letos v srpnu, ale nyní je zřejmé, že jakýkoliv závod F1 v Maďarsku se nyní může konat pouze za zavřenými dveřmi,“ uvedl okruh v prohlášení, které cituje Autosport.

„I když to není ideální scénář, věříme, že událost za zavřenými dveřmi, kterou mohou naši fanoušci stále sledovat v televizi, je lepší než vůbec nezávodit.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Závody formule 1 a formule E v letošním roce? Je to 50 na 50, říká šéf elektrické formule

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.