Pokud se neosvědčím, z vedení Williamsu odstoupím, říká Williamsová

Claire Williamsová si chce svoji pozici v týmu svého otce zasloužit a nebude na ní trvat, pokud nebude mít výsledky.
Pokud se neosvědčím, z vedení Williamsu odstoupím, říká Williamsová

Williamsová postupuje hierarchií Williamsu, nedávno promovala do role zástupkyně šéfa týmu. Pokud půjde vše dobře, jednoho dne by se mohla stát šéfkou po svém otci Frankovi. Pokud...

"Jestli se ukáže, že to nefunguje, že týmu nepřináším zlepšení a rozpočet, tak nejsem ta správná osoba pro tuto práci a odstoupím," slíbila v rozhovoru pro Reuters.

Ve skutečnosti s postupem nahoru ani nepočítala. "Nikdy. Takový člověk nejsem. Byla jsem velmi spokojená jako tisková pracovnice, tu práci jsem milovala. Miluji práci pro Williams. Nikdy to nebylo o postupu nahoru, o kariérním postupu."

"Nikdy jsem neměla vizi, že budu šéfkou týmu, a nikdy jsem si nemyslela, že k tomu dojde. Do nedávné doby se o tom ani nediskutovalo. Nepracovala jsem na tom, nebyl to můj cíl. Šlo spíš o to, že chci pro tým odvádět opravdu dobrou práci, ať budu na jakékoliv pozici, a dávat tomu vše. Důležitý je tým."

Na druhé straně chce ale Williamsová na své nové cestě uspět. "Jedním z unikátních rysů Williamsu je rodina. Myslím, že je důležité to zachovat. A on (Frank Willliams) by mě do té role nikdy nedal, kdyby si nemyslel, že to dokážu."

"Ostatní možnosti nevyšly (Parr, Wolff), takže proč to nedát členovi rodiny. Alespoň se mu dá implicitně věřit, že má na srdci nejlepší zájmy společnosti."

Že se nakonec ocitla ve vedení stáje, ale není překvapením jen pro ni. "Vyskočil by z kolečkového křesla," tipnula si otcovu reakci, kdyby s takovým nápadem přišla před 20 lety. Dokonce i před deseti lety, když řekla, že začne pracovat v tiskovém oddělení, odpověděl: "V žádném případě."

Další článek: Takové pneumatiky formule 1 po Pirelli chtěla, připomíná Lotus

14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.
13:27 | Haas potvrdil, že Schumacher je v pořádku. Prošel kontrolou v lékařském centru. Při nárazu dosáhlo přetížení 30 G.
13:17 | Podle Steinera se Schumacher po nehodě v posledním tréninku nezúčastní kvalifikace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00