Pokud odejde Red Bull, mohlo by skončit i Pirelli

Pirelli není nadšené z toho, že by z formule 1 odešel Red Bull s oběma týmy.
Pokud odejde Red Bull, mohlo by skončit i Pirelli

Paul Hembery pro Autosport řekl, že si Pirelli váží toho, co Red Bull v posledních letech pro sport udělal – například přivedl řadu mladých jezdců. To je jeden z důvodů, proč by odchod Red Bullu byl pro F1 velkou ztrátou.

Hembery dokonce přiznal, že by Pirelli mohlo zvážit odchod z F1. „Pokud ztratíme dva kvalitní, dobře financované a profesionální týmy, tak si nedokážu představit, že by bylo možné je okamžitě nahradit, i když příští rok přijde Haas.“

„Víme, co lidé říkají, že týmy přicházejí a odcházejí, ale my se bavíme o velmi velké investici, kterou Red Bull uskutečnil v průběhu několika let. Z našeho pohledu by to sport dramaticky oslabilo.“

Toto Wolff pro Crash.net připustil, že Mercedes je připraven nasadit třetí vůz. Ten by podle smluv přišel ke slovu, pokud počet vozů klesne pod 20. Pokud odejde Red Bull i Toro Rosso, byl by počet vozů 16 a s týmem Haas 18.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Fotogalerie: Kreativní japonští fanoušci nejen na letošní Grand Prix Japonska

15:34 | Alfa Romeo alias Sauber upravuje název týmu z Alfa Romeo Racing ORLEN na Alfa Romeo F1 Team ORLEN.
14:06 | Po socnetech koluje údajná fotografie nového ferrari s trikolorou a logem k 75. výročí. Jde ale jen o fanouškovský model. Více zde: odkaz (ale vypadá pěkně, to zase jo).
18. ledna | Mercedes představí svůj vůz 18. února.
17. ledna | Objevila se spekulace, že by Cyril Abiteboul mohl pracovat pro Red Bull. Měl by na starost motorové oddělení. Pikantní to možnost..