Pokud nebudeme konkurenceschopní, končíme, řekl Mateschitz

Poté, co se uklidnila situace mezi Renaultem a Red Bullem, rozvířil atmosféru přímo spolumajitel firmy Red Bull Dietrich Mateschitz.
Pokud nebudeme konkurenceschopní, končíme, řekl Mateschitz
  1. „Ve formuli 1 zůstaneme jen tehdy, když budeme mít konkurenceschopný tým,“ řekl Mateschitz pro Austria Press Agency. „A k tomu potřebujeme konkurenceschopnou pohonnou jednotku. Pokud ji mít nebudeme, můžeme závodit s nejlepším autem a nejlepšími jezdci, ale nebudeme mít šanci bojovat o vítězství.“

O odchodu opatrně mluví také Renault, který tím sice nevyhrožuje, ale spíše to nechce vyloučit jako jednu z možností. „Samozřejmě, Renault může také zvážit své možnosti a to včetně odchodu,“ pokračuje Rakušan. „Jako výrobce máte úkol dodat konkurenceschopnou pohonnou jednotku. Pokud to můžete udělat, je to skvělé. Když to z nějakého důvodu udělat nemůžete, měli byste odejít. Pro nás by pak byly následky jasné.“

Když už Red Bull hrozí odchodem, často dodává jedním dechem, že by odešel spíše v případě, pokud by se stáhl Renault, protože by tak zůstal bez motoru.

Občas se objeví také spekulace, že by Red Bull mohl vyvinout vlastní motor. To ale Mateschitz odmítá s tím, že nejsou automobilkou, takže by byly podobné investice neobhajitelné.

Foto: Getty Images / Ker Robertson

Další článek: Hamilton: Pokud Alonso nezíská další titul, bude to tragédie

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen