Pokud najdeme pár desetin, můžeme znovu bojovat o vítězství, věří Sainz

Carlos Sainz letos vyhrál svůj první závod. Pódií pak má 7, což je stejně jako týmový kolega Charles Leclerc. Při letos další?
Foto: Getty Images / Dan Mullan
Pokud najdeme pár desetin, můžeme znovu bojovat o vítězství, věří Sainz | Foto: Getty Images / Dan Mullan

„Na těchto šest závodů se opravdu těším. Jsou to okruhy, které mám rád, na kterých se mi v minulosti dařilo, a je to část sezony, ve které se mi obvykle daří, takže se na ni těším,“ řekl Carlos Sainz na akci se sponzorem Estrella Galicia 00. 

Španěl si na posledních šest závodů věří a doufá, že se Ferrari podaří zlepšit a přiblížit se Red Bullu.

„Vidím, že jsem schopen bojovat o vítězství. V posledních závodech jsme bojovali o pole positions a vítězství, i když je pravda, že Red Bull je na neuvěřitelné úrovni a dělá nám to velmi těžké. Ale pokud se nám podaří trochu zlepšit auto, závodní tempo a najít pár desetin, můžeme se vrátit do boje o vítězství, což je náš cíl.“

Sainz zhodnotil svůj druhý rok u Ferrari, kde dosáhl svého prvního vítězství ve formuli 1 a získal již sedm umístění na stupních vítězů. Španěl říká, že během sezony udělal velký pokrok, i když lituje smolného začátku sezóny. 

„Myslím, že jsem v průběhu sezony udělal dobrý pokrok. Na první vítězství jsem velmi hrdý, je to něco, na co se jako jezdec velmi těšíte.“

„Sezona byla trochu komplikovaná, zejména proto, že jsme na začátku měli trochu smůlu, hodně závodů bez bodů, takže jsem v šampionátu zaostal. Pak jsem se hodně zlepšil, ale pořád se něco dělo. Bylo tu hodně pódií, bylo tu vítězství, takže si vůbec nemůžu stěžovat.“

Další článek: Krack očekává od Alonsa i nepříjemné otázky

Témata článku: ,

Aktuality

5. října | Podle MotorsportWeek představí Ferrari svůj hypercar pro Le Mans oficiálně 30. října v Imole během tradiční akcie Ferrari Finali Mondiali. Vůz by měl mít název F255. 
5. října | 30. narozeniny dnes slaví Kevin Magnussen. 
5. října | Podle dvou zdrojů BBC je velmi nepravděpodobné, že se tento týden dozvíme něco o rozp. stropech za rok 2021. Jiní říkají, že neslyšeli nic o dalším zpoždění. Dopoledne FIA uvedla, že dnes poskytne aktualizace ohledně harmonogramů procesu dodržování finančních předpisů. 
5. října | Jost Capito potvrdil, že na seznamu jezdců, které Williams zvažuje pro příští rok, je také Mick Schumacher. 

GP Japonska 2022

Pátek 7. října 2022
1. trénink Alonso
2. trénink 08.00–09.30
Sobota 8. října 2022
3. trénink 05.00–06.00
Kvalifikace 08.00–09.00
Neděle 9. října 2022
Závod 07.00