Pokud Massa pustí v Brazílii před sebe Alonsa, mohl by skončit ve vězení

Felipe Massa si akceptováním týmového příkazu na Hockenheimringu vytvořil doma v Brazílii nepřátele. Krajané mu dali v Interlagosu jasně najevo, že jeho počínání neocenili.
Pokud Massa pustí v Brazílii před sebe Alonsa, mohl by skončit ve vězení

Massa je ze hry o letošní titul mistra světa už venku a prohlásil, že klidně podpoří Fernanda Alonsa, pokud to bude třeba. Státní zástupce Paulo Castilho ale varoval před aplikací týmové režie všechny, nejen Massu.

"Pokud Massa nebo jakýkoliv jiný jezdec udělá něco, aby zfalšoval výsledek závodu, může být zatčen a obviněn," řekl Castilho pro Associated Press. "Neznamená to, že se to stane, záleželo by to na místních úřadech, kterým tento závod přísluší, aby rozhodly, jestli došlo k porušení zákona."

Castilho se odvolává na zákon, který existuje ve většině zemí, a zakazuje "jakékoliv falšování sportovních výsledků a všechny činnosti, které k němu přispívají." Maximální sazba je v takových případech odnětí svobody v době trvání šesti let.

"Pokud bude dostatek důkazů o tom, že týmové příkazy neférově ovlivnily výsledek, můžou místní úřady zatknout všechny zúčastněné osoby," dodal Castilho.

Tato možnost je ale spíše jen teoretická, protože Massa doma v Brazílii už jednou pustil před sebe týmového kolegu, byť ne přímo na trati. Ferrari v roce 2007 využilo zastávek v boxech, aby dostalo Kimiho Räikkönena na první místo a zajistilo mu titul. A brazilské úřady na to tehdy nijak nereagovaly. Kdyby ano, formule 1 by se do Brazílie zřejmě už nevrátila.

Diskuze (91) Další článek: Podle Webbera má Red Bull radši Vettela. Horner to popírá
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10