Pokud Massa pustí v Brazílii před sebe Alonsa, mohl by skončit ve vězení

Felipe Massa si akceptováním týmového příkazu na Hockenheimringu vytvořil doma v Brazílii nepřátele. Krajané mu dali v Interlagosu jasně najevo, že jeho počínání neocenili.
Pokud Massa pustí v Brazílii před sebe Alonsa, mohl by skončit ve vězení

Massa je ze hry o letošní titul mistra světa už venku a prohlásil, že klidně podpoří Fernanda Alonsa, pokud to bude třeba. Státní zástupce Paulo Castilho ale varoval před aplikací týmové režie všechny, nejen Massu.

"Pokud Massa nebo jakýkoliv jiný jezdec udělá něco, aby zfalšoval výsledek závodu, může být zatčen a obviněn," řekl Castilho pro Associated Press. "Neznamená to, že se to stane, záleželo by to na místních úřadech, kterým tento závod přísluší, aby rozhodly, jestli došlo k porušení zákona."

Castilho se odvolává na zákon, který existuje ve většině zemí, a zakazuje "jakékoliv falšování sportovních výsledků a všechny činnosti, které k němu přispívají." Maximální sazba je v takových případech odnětí svobody v době trvání šesti let.

"Pokud bude dostatek důkazů o tom, že týmové příkazy neférově ovlivnily výsledek, můžou místní úřady zatknout všechny zúčastněné osoby," dodal Castilho.

Tato možnost je ale spíše jen teoretická, protože Massa doma v Brazílii už jednou pustil před sebe týmového kolegu, byť ne přímo na trati. Ferrari v roce 2007 využilo zastávek v boxech, aby dostalo Kimiho Räikkönena na první místo a zajistilo mu titul. A brazilské úřady na to tehdy nijak nereagovaly. Kdyby ano, formule 1 by se do Brazílie zřejmě už nevrátila.

Diskuze (91) Další článek: Podle Webbera má Red Bull radši Vettela. Horner to popírá
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10