Pokud Kubica nezůstane u Renaultu, tým ho nenechá testovat ve svém voze

Vztah týmu Renault a Roberta Kubici dostává vážné trhliny, po neshodách s jezdcovým manažerem vznikla další třecí plocha s testy.
Pokud Kubica nezůstane u Renaultu, tým ho nenechá testovat ve svém voze

Renault letos několikrát zopakoval, že je připraven nechat Roberta Kubicu testovat ve svém voze, aby mu pomohl s přípravami na návrat. Ovšem při sporu o týmové prohlášení oznámil Kubicův manažer Daniele Morelli, že s Renaultem novou smlouvu polský jezdec neuzavře.

A jelikož testování nabídlo Kubicovi i Ferrari, Renault začal pochybovat, jestli u něj chce Kubica zůstat. Pokud bude mít pochybnosti o jezdcově oddanosti, nenechá ho testovat.

"Ještě si musíme sednout s panem Morellim," uvedl šéf týmu Eric Boullier. "Hlavně jde o to, kdy bude Robert moci testovat a kdy se bude moci vrátit. Potřebuji vědět, jestli se Robert dokáže vrátit a jaké jsou jeho úmysly ve střednědobém horizontu. Nedám mu auto, aby si hezky testoval, pokud už někde jinde podepsal opci."

Opci na Kubicu pro příští rok mělo už dřív Ferrari, ale kvůli nehodě v rallye ji nechalo letos vypršet a nárok neuplatnilo. V souvislosti s možným Kubicovým testováním se ale spekuluje, že by Polák mohl s Maranellem podepsat opci novou na rok 2013.

Kdyby chtěl Kubica u Renaultu zůstat a mohl by závodit, zřejmě by byl v sezóně 2013 týmovým kolegou Kimiho Räikkönena, protože mistr světa z roku 2007 podepsal dvouletou smlouvu. Odejít by tedy musel ten, kdo bude příští rok druhým jezdcem Renaultu, tedy pravděpodobně Petrov. Na druhé straně je ale také možné, že má Räikkönen ve smlouvě výkonnostní klauzuli, která by mu v případě špatných výsledků umožnila odchod po jednom roce.

Diskuze (28) Další článek: Hamilton s prodloužením smlouvy nepospíchá, ale u McLarenu chce zůstat
9:43 | Kimi Räikkönen dnes slaví 39. narozeniny...
16. října | Pascal Wehrlein bude jezdit ve formuli E, takže do Toro Rosso zdá se nepůjde...
15. října | Latifi se sveze s vozem Force Indie v prvních trénincích v Austinu, Mexiku a Brazílii.
15. října | Heineken se stane partnerem formule E

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10