Pokud Grosjean přijde o sedačku u Haasu, zamíří zřejmě do formule E nebo WEC

Romaina Grosjeana v příštím roce nejspíše ve formuli 1 neuvidíme. Zamířit by mohl do formule E nebo WEC.
Pokud Grosjean přijde o sedačku u Haasu, zamíří zřejmě do formule E nebo WEC

Haas má podle svého šéfa seznam asi 10 jezdců, kteří by mohli příští rok za tým jezdit. Některá jména není těžké uhádnout – jsou to Sergio Pérez, mladíci Ferrari z formule 2 a v poslední době se také začalo skloňovat jméno Louis Delétraz. Pro Haas už pracuje, nyní absolvoval 24 hodin Le Mans a ve formuli 2 jezdí za tým Charouz. Mimo hru nemusí být ani Nico Hülkenberg.

Pérez do Haasu? Máme delší seznam, říká Steiner

Pérez do Haasu? Máme delší seznam, říká Steiner

Obecně se předpokládá, že Romain Grosjean skončí. U Kevina Magnussena je situace také nejistá.

„Je zřejmé, že ve formuli 1 nezbylo mnoho sedaček a existuje mnoho kandidátů, takže chápu úhel pohledu Haasu,“ řekl Grosjean pro Autosport.

Pokud Grosjean přijde o sedačku u Haasu, jeho šance jinde jsou prakticky nulové. Místo by mohlo být jen u Alfy Romeo a to pouze teoreticky.

„Existují možnosti i jinde, což může být zajímavé. Ale formule 1 je formule 1.“ Grosjean připomenul, že do Soči přijíždí formule 1 z Mugella a řídit vozy formule 1 na okruhu, jakým je Mugello, je unikátní.

„Jsme stále na začátku roku, stále máme před sebou mnoho závodů, takže příliš nespěchám.“

Grosjean má představu, kam by v případě odchodu z F1 zamířil.

„V Americe je IndyCar očividně krásný šampionát, ale ovály mě moc nelákají,“ řekl Grosjean. „Dokonce mě děsí, takže na ovály nechci.“

„Ale myslím si, že v budoucnu mohou být pěkné hypercary v 24 hodin Le Mans a vytrvalostní závody. Formule E je rozhodně možnost. Je tam několik dobrých jezdců a některé dobré týmy.“

Kevin Magnussen řekl, že je otevřený všem možnostem.

„Posledních pár let jsem měl s Haasem skvělý čas a nevadilo by mi v tom pokračovat,“ řekl Magnussen.

„Ale jsem také vášnivým závodníkem a rád bych v budoucnu prozkoumal další věci. Vždy jsem chtěl dělat jiné věci než formuli 1, ale ten čas přijde. Nevím, zda to bude příští rok nebo dále v budoucnu. V tuto chvíli je docela nejisté, co se stane. Nedokážu říct, jakým směrem se to bude ubírat.“

Další článek: Honda věří, že vyřešila problém, který v Mugellu vyřadil Verstappena

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.