Pokud Ferrari nechce šetřit, mělo by z F1 odejít, myslí si Ralf Shumacher

Podle Ralfa Schumachera se dá velké divadlo zahrát i s malým rozpočtem.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Pokud Ferrari nechce šetřit, mělo by z F1 odejít, myslí si Ralf Shumacher  | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Ferrari a Red Bull jsou proti dalšímu snižování rozpočtového stropu pod aktuálně navrhovanou hranici 145 milionů dolarů. Ferrari argumentuje, že velké týmy nesou náklady na vývoj dílů, které si menší týmy kupují a také sociálními aspekty – v případě nižšího rozpočtového stropu by museli v Maranellu propouštět.

„Postoj Ferrari je otravný a nepříjemný,“ řekl Ralf Schumaher pro německou Sky. „Všichni máme před sebou nejistou budoucnost, dokonce i velké týmy. Formule 1 je v tuto chvíli příliš drahá, a pokud Ferrari nechce snížit náklady, mělo by jít.“

Hlupáci, včetně Villeneuva, odmítali HANS, vzpomíná Ralf Schumacher pro F1sport

Hlupáci, včetně Villeneuva, odmítali HANS, vzpomíná Ralf Schumacher pro F1sport

Diskutuje se o snížení stropu na 125, 120 milionů. Někteří jsou radikální a chtějí dokonce jen 100 milionů. 

„Rozpočtový strop by měl být výrazně pod 90 miliony euro. Když jsem v roce 1997 jezdil v Jordanu, měli jsme na utrácení 36 milionů euro, fungovalo to a byla to legrace.“

Schumacher také promluvil o svém krajanovi. Přidal se na stranu těch, kteří vidí Vettela u McLarenu. Pokud by Vettel z Ferrari odešel, je podle něj nutné si položit otázku, jaké další alternativy Vettel má kromě McLarenu.

„Pokud si nevymění místo s Lewisem Hamiltonem, nevidím jinou cestu, nebo jiný tým, ve kterém by mohl vyhrát závody.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Volnost je pro Hamiltona důležitější než peníze

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?