Pokud chce Williams titul, měl by přejít na motor Honda, myslí si Hill

Podle Damona Hilla by měl Williams přejít na pohonné jednotky Honda, pokud chce v boji o mistrovské tituly porazit Mercedes.
Pokud chce Williams titul, měl by přejít na motor Honda, myslí si Hill

Tým z Grove nyní využívá zákaznické motory Mercedes, které však podle všeho nejsou tak silné jako motory, které dostává tovární tým.

I přesto si však britská stáj přechodem k Mercedesu s novou érou turbomotorů v roce 2014 pomohla, když v první sezóně své spolupráce s Mercedesem obsadila třetí pozici (v roce 2013 byl Williams s motory Renault devátý - pozn. redakce). Třetí místo v Poháru konstruktérů obsadil Williams i v loňském roce.

Zákaznici nedostávají stejný motor, myslí si také Ecclestone

Zákaznici nedostávají stejný motor, myslí si také Ecclestone

Hill, který v roce 1996 získal s Williamsem titul mistra světa, si však myslí, že pokud se chce britská stáj vrátit na vrchol, bude muset změnit dodavatele pohonných jednotek.

Nejlepší možností se mu přitom zdá Honda, která se sice v loňském roce neprezentovala dobrou výkonností ani spolehlivostí, pro další období však očekává zlepšení.

„Minulý rok jsem Claire (Williamsové) naznačil, že problém je v tom, že mají stejný motor jako tým Mercedes, což pro ně bude stále bariérou ve snaze získat titul a bojovat právě s Mercedesem,“ řekl Hill.

Honda: S více zákazníky by se rychleji zlepšila spolehlivost

Honda: S více zákazníky by se rychleji zlepšila spolehlivost

„Myslím, že coby tým, který chce vyhrát šampionát, by měli postupovat strategicky, bylo by pro ně lepší využívat jiný motor. A jediný další motor, o kterém se dá uvažovat, je Honda.“

„Rád bych viděl Williams znovu s motory Honda. Myslím, že se Honda vrátí do boje.“

„Loňský rok byl pro ně katastrofou, hodně se toho ale naučili. Možná se pletu, ale pokud to zvládnou tak, jak by měli, tak by se Williams mohl před Ferrari a Mercedes dostat právě s jiným motorem,“ uzavírá Hill.

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Další článek: Williamsová: Znovu zavést tankování by šlo proti současné image F1

23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...
20. července | V Silverstonu pokračují letošní testy 18palcových pneumatik. Nastoupí Red Bull (jen dnes) s Albonem. Dále Aston Martin a Haas (dnes a zítra a nasadí závodní jezdce).
19. července | Testovací jezdec Ferrari Callum Ilott se zúčastní Le Mans. Pojede za tým Iron Lynx s vozem Ferrari.
18. července | Verstappen byl propuštěn z nemocnice.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00