Pokud by byl Sainz Jr. volný, byl by pro McLaren atraktivní možností

V případě, že by se Carlos Sainz Jr. objevil na trhu s jezdci jako volný pilot, byl by vysoko na seznamu možných kandidátů pro sedačku u McLarenu v příští sezóně formule 1, řekl šéf McLarenu Zak Brown.
Pokud by byl Sainz Jr. volný, byl by pro McLaren atraktivní možností

McLaren má zatím volné obě dvě závodní sedačky pro příští sezónu, když Fernando Alonso stále zvažuje své další působení ve formuli 1 a Stoffel Vandoorne si letos svými výkony o novou smlouvu neřekl.

Sainz Jr. by mohl být k dispozici jako volný pilot, když letos závodil za Renault, jelikož nechtěl strávit další sezónu v juniorském týmu Red Bullu Toro Rosso. Red Bull má však na španělského pilota do konce září opci.

Sainz a Alonso společně u McLarenu? De la Rosa z toho nadšený není

Sainz a Alonso společně u McLarenu? De la Rosa z toho nadšený není

Na Sainzovo místo v Renaultu však pro příští rok přijde Daniel Ricciardo, který tím uvolňuje sedačku u Red Bullu.

Brown ještě před Ricciardovým oznámením o přestupu do Renaultu mluvil o Sainzovi Jr. jako o atraktivní volbě.

„Myslíme si, že Carlos je skvělý závodní jezdec. Carlos je samozřejmě potenciálně na trhu, neznáme jeho přesnou situaci v Renaultu a Red Bullu, ale je to rozhodně člověk, o kterém byste při projíždění seznamu jezdců uvažovali o tom, že jej posadíte do závodního vozu. Pokud by byl volný a my měli sedačku, byl by rozhodně postaven vysoko,“ řekl Brown.

Čeká se na Alonsa, říká Norris o své budoucnosti

Čeká se na Alonsa, říká Norris o své budoucnosti

McLaren má kromě toho ve svých řadách také mladé závodníky Landa Norrise a Nycka de Vriese. „Máme za to, že Lando je budoucí hvězdou. Když máte pilota jako je Lando, chcete si jej udržet v rodině,“ řekl Brown.

Šance De Vriese získat závodní sedačku jsou však podle Browna menší. „Nyck je s námi už nějaký čas, je jedním z našich jezdců na simulátoru a jsme jeho velkými podporovateli. Do budoucna máme řadu různých závodních aktivit a on je někým, koho bychom si chtěli udržet v rodině, ale neřekl bych, že je v tuto chvíli vážným uchazečem pro náš tým ve formuli 1.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Tost: Je reálné, aby Red Bull příští rok s Hondou vyhrával

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00