Pokud budou testy nové tvrdé směsi uspokojivé, čeká ji debut v Barceloně

Týmy budou v pátek v Turecku znovu testovat upravenou tvrdou směs pneumatik, která má vydržet o několik kol déle než ta současná. Pirelli by ji rádo nasadilo do GP Španělska.
Pokud budou testy nové tvrdé směsi uspokojivé, čeká ji debut v Barceloně

Sportovní šéf Pirelli Paul Hembery nedávno přiznal, že měkká a tvrdá směs pneumatik mají až příliš podobnou životnost, což vede k menším variacím v závodních strategiích. Italský výrobce proto vypracoval vylepšenou tvrdou směs, která vydrží o několik kol déle. K testování ji týmy poprvé dostaly v pátek v Sepangu.

"Bohužel ty pneumatiky nebyly testovány tak, jak jsme chtěli," uvedl Hembery pro Manipe F1. "Jde v podstatě o náhradu současné tvrdé pneumatiky a její životnost je o dvě nebo tři kola delší a trpí nižší degradací. Ale týmy ji netestovaly v potřebné míře."

"V Turecku otestujeme něco příbuzného, pokud nebude v pátek pršet. Pokud bude fungovat v pátek v Turecku a my budeme spokojeni s výsledky, probereme to s FIA a budeme ji nasazovat od Barcelony jako náhradu za tvrdou směs."

Hembery také potvrdil, že týmy už nebudou dostávat v pátek před Grand Prix pneumatiky navíc v závodní specifikaci. "Zpočátku jsme jim je dávali, protože jsme se domnívali, že potřebují s pneumatikami hromadit kilometry, aby je mohli poznat. Ale to už se dál dít nebude. Nepředpokládám to pro Barcelonu, Monte Carlo nebo Kanadu," dodal.

Sportovní pravidla stanoví základní alokaci pneumatik pro závodní víkend v počtu 11 suchých sad pro každého jezdce. Zároveň umožňují přidělení jedné sady navíc pro páteční tréninky, což Pirelli doposud využívalo a dál v tom tedy pokračovat nechce. Kromě toho můžou týmy dostávat vývojové směsi pro účely testování.

Další článek: FIA prodloužila lhůtu Bahrajnu do června

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00