Pokud budou splněny podmínky, Marko pustí Gaslyho do Alpine

Komise rozhodla, McLaren potvrdil Piastriho. Pozornost se tak může upřít na volnou sedačku u Alpine. A je stále reálnější, že vedle Estebana Ocona bude v příštím roce jezdit Pierre Gasly.
Pokud budou splněny podmínky, Marko pustí Gaslyho do Alpine

AlphaTauri už dříve potvrdila Pierra Gaslyho pro příští rok, i když šlo jen o formalitu, protože Francouz má smlouvu. Vše se ale dá změnit. Gasly je nyní spojován s Alpine.

Gasly zůstal při čtvrtečním rozhovoru ohledně spojení s Alpine zdrženlivý, pouze zopakoval, že má v AlphaTauri smlouvu na příští rok. 

Poradce Red Bullu Marko však nyní potvrdil, že jednání s Alpine probíhají a že tým nebude Gaslymu stát v cestě. Má to však háček.

„Máme platnou smlouvu na rok 2023, ale mezitím probíhají jednání,“ řekl Marko pro Sky Germany.

„Pokud budou splněny naše podmínky, nestáli bychom Gaslymu v cestě. Jezdit ve francouzském továrním týmu by pro něj byl splněný sen. Ale zatím ještě nejsou splněny všechny podmínky.“

Pokud by se Gasly přesunul do Alpine, uvolnila by se zase sedačka u AlphaTauri. Spekuluje se, že by vedle Cunody (který zatím nebyl potvrzen) mohl jezdit Colton Herta. Ten však může mít problém se získáním superlicence.

Schumachera vylučuje

Marko připustil, že Spojené státy jsou „důležitým trhem“, a přiznal, že Red Bull pozorně sleduje Hertův vývoj.

„Už absolvoval test formule 1, byl dobrý. Nechci zacházet do detailů. Počkejme a uvidíme, jak se to bude vyvíjet.“

Dalším jezdcem, o němž se uvažuje v souvislosti s AlphaTauri, je Mick Schumacher, jehož budoucnost u Haasu vypadá dost nejistě. Marko však v Zandvoortu pro Autosport uvedl, že Schumacher pro nás „nepřipadá v úvahu“.

Další článek: Leclerc vyhlíží zajímavou kvalifikaci

Témata článku: , , ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února