Pokud bude sezóna kratší, Verstappen bude mít větší šanci, myslí si Rosberg

Podle Rosberga by kratší sezóna mohla hrát do karet Verstappenovi a Red Bullu.
Pokud bude sezóna kratší, Verstappen bude mít větší šanci, myslí si Rosberg

Red Bull chtěl letos vyzvat Mercedes v souboji o titul a udělat z Verstappena nejmladšího mistra světa v historii. Sezóna ale zatím nezačala. Pokud se nakonec dočkáme, bude mít minimálně o 4 závody méně.

„Zvyšuje se tak šance, že v případě menšího počtu závodů bude překvapivý šampion, protože samozřejmě hraje větší roli štěstí,“ řekl Rosberg pro Sky Sports News.

„Vždy jsem si myslel, že Red Bull a Max Verstappen budou letos v boji a že opravdu budou moci Mercedes potrápit a být tvrdými soupeři. Pokud by byla kratší sezóna, jejich možnosti by byly ještě větší.“ 

Více závodů na jedné trati? Silverstone by nebyl proti

Více závodů na jedné trati? Silverstone by nebyl proti

Diskutuje se o možnosti, že by se mohly jet dva závody na stejné trati – tuto možnost neodmítl Silverstone. Podle Rosberga by to pro týmy byla velká výzva. 

 „Je to úplně jiné. Plánovali jste sezónu a pak najednou máte dva závody za víkend! To by všechno změnilo – způsob, jakým používáte motory, všechno by bylo jiné.“

„Je to velmi, velmi komplikované a určitě byste potřebovali jednomyslnou dohodu mezi všemi týmy, abyste provedli tak velkou změnu. Ale myslím si, že je to určitě možné, protože každý je otevřený a každý chce ukázat fanouškům skvělou sezónu.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Bude potřeba finančních obětí, říká Domenicali o sezóně formule 1

9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
20:10 | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.
20. září | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10