Pokud bude sezóna kratší, Verstappen bude mít větší šanci, myslí si Rosberg

Podle Rosberga by kratší sezóna mohla hrát do karet Verstappenovi a Red Bullu.
Pokud bude sezóna kratší, Verstappen bude mít větší šanci, myslí si Rosberg

Red Bull chtěl letos vyzvat Mercedes v souboji o titul a udělat z Verstappena nejmladšího mistra světa v historii. Sezóna ale zatím nezačala. Pokud se nakonec dočkáme, bude mít minimálně o 4 závody méně.

„Zvyšuje se tak šance, že v případě menšího počtu závodů bude překvapivý šampion, protože samozřejmě hraje větší roli štěstí,“ řekl Rosberg pro Sky Sports News.

„Vždy jsem si myslel, že Red Bull a Max Verstappen budou letos v boji a že opravdu budou moci Mercedes potrápit a být tvrdými soupeři. Pokud by byla kratší sezóna, jejich možnosti by byly ještě větší.“ 

Více závodů na jedné trati? Silverstone by nebyl proti

Více závodů na jedné trati? Silverstone by nebyl proti

Diskutuje se o možnosti, že by se mohly jet dva závody na stejné trati – tuto možnost neodmítl Silverstone. Podle Rosberga by to pro týmy byla velká výzva. 

 „Je to úplně jiné. Plánovali jste sezónu a pak najednou máte dva závody za víkend! To by všechno změnilo – způsob, jakým používáte motory, všechno by bylo jiné.“

„Je to velmi, velmi komplikované a určitě byste potřebovali jednomyslnou dohodu mezi všemi týmy, abyste provedli tak velkou změnu. Ale myslím si, že je to určitě možné, protože každý je otevřený a každý chce ukázat fanouškům skvělou sezónu.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Bude potřeba finančních obětí, říká Domenicali o sezóně formule 1

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00