Pokud bude mít Webber výsledky, Red Bull Räikkönenovi vůz nedá

Majitel Red Bullu Dietrich Mateschitz naznačil, že případný návrat Kimiho Räikkönena ve voze z Milton Keynes záleží také na tom, jaké výkony bude letos podávat Mark Webber.

Fin závodí v rallye na základě smlouvy s Red Bullem, proto se neustále spekuluje o jeho návratu do monopostů právě této značky. Nikdo ale neví, co bude Räikkönen dělat příští rok, ani on sám.

"Jsou to jen čisté spekulace," řekl Mateschitz. "Nevíme, co má Kimi v úmyslu dělat za rok. Máme velmi dobrý vztah, což vytváří prostor pro spekulace. Ale říct vám teď, že pro nás bude Kimi závodit v roce 2011, by nebylo seriózní. Pokud bude letos Webber podávat top výkony, neodměníme ho tím, že bychom dali jeho kokpit Räikkönenovi."

Australskému pilotovi končí smlouva s Red Bullem letos, zatímco jeho týmový kolega Vettel je svázán s týmem až do konce příští sezóny. Mateschitz jim stanovil za cíl titul mistra světa.

"Máme realistická očekávání, která jsou každým rokem samozřejmě vyšší," řekl. "Loni jsme chtěli skončit mezi třemi nejlepšími týmy, což se nám podařilo. Letos musíme bojovat o šampionát, protože patříme mezi tři nejrychlejší stáje. Zbytek nezáleží na nás, ale na rozhodnutích FIA, jezdeckých chybách, spolehlivosti, výjezdech safety caru atd."

"Musíme pokračovat tam, kde jsme loni skončili. Neexistuje záruka, že vyhrajeme šampionát, ale je to cíl."

Další článek: McLaren ovládl třetí předsezónní testy v řadě

10:57 | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00